Kino

Festiwal Dwa Brzegi. Kina już stoją, czekają na widzów

  Edytuj ten wpis
Dodano: 24 lipca 2014, 10:05

W miasteczku widać już gołym okiem, że coraz bliżej do rozpoczęcia 8. Festiwalu Filmu i Sztuki "Dwa Brzegi. Ekipy techniczne postawiły już namioty, w których będą się odbywać seanse filmowe.

Festiwal "mimo wszystko” - tak impreza jest określana nawet przez samych organizatorów. Trzeba przyznać, że łatwego zadania nie mają. W Kazimierzu Dolnym nie ma ani jednego miejsca, w którym można wyświetlać filmy. Dlatego każdego roku prace są zaczynane właściwie od zera. W tym roku ruszyły w połowie lipca.

- Zakończyliśmy pierwszy etap prac. Mamy już postawione namioty, teraz czas na budowę widowni, podestów, instalację klimatyzacji. Potem projektory i inny sprzęt multimedialny - mówi Zbigniew Dobrosz, producent "Dwóch Brzegów”.

Na otwarcie festiwalu 2 sierpnia widzowie zobaczą film "Zimowy sen” nagrodzony w tym roku "Złotą palmą” w Cannes. Równie ciekawą propozycję organizatorzy szykują na zakończenie imprezy. Wtedy zobaczymy "Kapitał ludzki”, nagradzany już w tym roku na festiwalach filmowych.

Oprócz wielu innych polskich premier głośnych filmowych produkcji z całego świata na "Dwóch brzegach” zobaczymy też m.in. retrospektywę reżyserską Małgorzaty Szumowskiej. W cyklu "I Bóg stworzył aktora” będzie można przypomnieć sobie twórczość Andrzeja Chyry. Znany aktor będzie też gościem imprezy.

Tradycyjnie organizatorzy szykują też koncerty oraz filmy związane z muzyką. W tym roku na żywo wystąpią m.in. Tymon & Transistors, Miąższ czy Stanisław Soyka i Adam Strug, którzy przyjadą z projektem Strug, Leśmian, Soyka. - Mimo że w tym roku nie dostaliśmy żadnych pieniędzy z ministerstwa na program muzyczny to i tak staramy się, aby był atrakcyjny - przekonuje Zbigniew Dobrosz.

Festiwal Filmu i Sztuki "Dwa Brzegi” rusza w następną sobotę i będzie trwać do 10 sierpnia.

Festiwal Dwa Brzegi 2014 - bilety

Na stronie internetowej dwabrzegi.pl/bilety można już kupować bilety. Wejściówki na seanse w Energetycznym Kinie PGE kosztują 17 zł, w kinie pod Srebrną Gwiazdą, w zależności od pokazu - 12 zł, 6 zł lub są bezpłatne - wstęp po odbiorze darmowych wejściówek. Po odebraniu bezpłatnej wejściówki w kasach można także wziąć udział pokazach specjalnych filmów nagrodzonych Lux Prize.

Wstęp wolny, bez pobierania wejściówek, obowiązuje na pokazy w Kinie Perła oraz w Kinie za Rogiem. Inne ceny obowiązują tylko w przypadku pokazów otwarcia i zamknięcia festiwalu - 27 zł i 22 zł.

(Kmo.)
  Edytuj ten wpis
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna