Kino

Kino nie w kinie. Jesienne projekcje w Lublinie

  Edytuj ten wpis
Dodano: 26 września 2014, 17:35

Jesienią na projekcje filmowe zapraszają Warsztaty Kultury, Centrum Kultury, a także Galeria Labirynt. Na dużym ekranie zobaczymy tam kino ambitne i wymagające. Za bilety nie zapłacimy nic lub symbolicznie - kilka złotych.

Nie tylko latem można przebierać w ofercie darmowych projekcji filmowych. Przez całe wakacje seanse pod chmurką organizował browar Perła przy ul. Bernardyńskiej i Warsztaty Kultury na placu przed teatrem Andersena. Jesienna pogoda zmusza jednak kinomanów do wymiany leżaka na kinowy fotel. Nie oznacza to jednak, że jesteśmy skazani na pachnący popcornem seans w multipleksie.

* W październiku Warsztaty Kultury (ul. Grodzka 5a) w ramach cyklu Miasto Movie pokażą aż pięć filmów. Temat wiodący jesiennych projekcji to "Miasto kontra mieszkańcy”. - Chodzi o szeroko rozumianą walkę mieszkańców z przeciwnościami, jakie stawia współczesne miasto - tłumaczą organizatorzy pokazów.
Projekcje w każdą środę o godz. 19, wstęp wolny.

1.10 "Moja lewa stopa”, reż. Jim Sheridan, 1989 r.
8.10 "Bez dachu i praw”, reż. Agnes Varda, 1985 r.
15.10 "Uśpieni”, reż. Barry Levinson, 1996 r.
22.10 "Czym sobie na to wszystko zasłużyłam”, reż. Pedro Almodovar, 1984 r.
29.10 "Imagine”, reż. Andrzej Jakimowski, 2012 r.

* Od kilku tygodni salą kinową z prawdziwego zdarzenia może się pochwalić Centrum Kultury (ul. Peowiaków 12). Widzów ma przyciągnąć nie tylko 70 nowych wygodnych foteli, ale też bogaty program filmowych projekcji.

Działający w CK Kinoteatr Projekt w ramach trzech festiwali: Filmów Dobrze Zakręconych (od 6 października), Pełny Metraż i Złote Mrówkojady (od 22 października) i cyklu Kino za Rogiem do końca roku zamierza pokazać 200 filmów.

Tymczasem w ramach jeszcze innego przeglądu filmowego, w niedzielę, 28.09, zobaczymy hiszpański dramat "18 spotkań przy stole” w reż. Jorge Coira, a 5 października rosyjską komedię "Zanim noc nas nie rozdzieli”. Seanse z cyklu "Kino smakuje” rozpoczynają się o godz. 19. Bilet kosztuje jedynie 2 zł.

* Na Kino Labiryntu czyli projekcje filmowe w Galerii Labirynt (ul. Popiełuszki 5) składają się trzy cykle tematyczne. We wtorki na dużym ekranem komedie, w środy dokumenty, a w czwartki "filmowe osobliwości”.
Seanse rozpoczynają się o godz. 19. Na wszystkie projekcje wstęp wolny.
I tak 7 i 21 października "Perwersyjny przewodnik po ideologiach”, reż. Sophie Fiennes
8 i 22 października "Miłość”, reż. Filip Dzierżawki
9 i 23 października "Metropia”, reż. Tarik Saleh
14 i 28 października "Frances Ha”, reż. Noah Baumbach
15 i 29 października "Podejrzany: Ai Weiwei”, reż. Andreas Johnsen
16 i 30 października "Shirley - wizje rzeczywistości”, reż. Gustav Teutsch
  Edytuj ten wpis
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna