Kino

"Łodzią po Wiśle w Lublinie w ACK Chatka Żaka (program)

Dodano: 12 maja 2014, 13:25

Replika Festiwalu Filmów Studenckich z Łódzkiej Szkoły Filmowej 13 i14 maja 2014 r. (godz. 9-17). Sala Widowiskowa Inkubatora Medialno-Artystycznego przy ACK "Chatka Żaka.

"Łodzią po Wiśle w Lublinie” to prezentacja filmowych dokonań młodych twórców z Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi.

Najnowsze dzieła studentów PWSFTviT w Łodzi zostaną zaprezentowane podczas dwudniowego festiwalu odbywającego się w Sali Widowiskowej Inkubatora Medialno-Artystycznego UMCS. W ramach pięciu bloków filmowych, widzowie zobaczą etiudy fabularne, dokumentalne, operatorskie i animacje, które brały udział w konkursie w ramach 12. Festiwalu Filmów Szkoły Filmowej w Łodzi.

Pokazom towarzyszyć będą warsztaty operatorsko-montażowe w Inkubatorze Medialno-Artystycznym prowadzone przez specjalistów z PWSFTviT w Łodzi. Gośćmi specjalnymi warsztatów będzie grupa studentów z Ukraińskiego Uniwersytetu Katolickiego we Lwowie, z którym UMCS nawiązał w ubiegłym roku współpracę.

DZIEŃ I - 13 MAJA

9:00 - Uroczyste rozpoczęcie repliki
9:15 - I blok filmowy (etiudy fabularne cz. 1 ok. 127 min.)
• Konstelacje/Aniela Gabryel /28'30''
• Trzeci pokój/Suk-Hwa Hong/17'14''
• Obok mnie/Marta Prus/13'50''
• 10 apgar/Klara Kochańska/14'
• Żar/Bartosz Kruhlik/23'
• Thumbs up/Stefan Łazarski/30'
10:00 - rozpoczęcie warsztatów reżyserskich
11:20 - przerwa
11:30 - II blok filmowy (etiudy fabularne cz. 2 ok. 140 min.)
• Światło w sierpniu/Matej Bobrik/22'20″
• Fragmenty/Agnieszka Woszczyńska/25'
• Mój alkoholiku/Grzegorz Krawiec/30'
• Matka ziemia/Piotr Złotorowicz/30'
• Obowiązki/Anna Karasińska/27'45''
14:00 - przerwa
14:15 - III blok filmowy (etiudy dokumentalne ok. 90 min.)
• Enrichment/Marcin Strauchold/10'
• Kaktus/Mo Tan/12'
• Przepływy/Justyna Mytnik/16'30''
• Aj waj/Joanna Satanowska/13'40''
• Życie mojego brata/Katarzyna Lesisz/18'
• Bez happy endu/Emilia Śniegoska/15'30″
15:45 - zakończenie warsztatów reżyserskich
16:00 - dyskusja / zakończenie pierwszego dnia repliki

DZIEŃ II - 14 MAJA

10:00 - rozpoczęcie warsztatów montażowych
13:00 - rozpoczęcie drugiego dnia repliki
13:15 - IV blok filmowy (etiudy operatorskie ok. 90 min.)
• Skanonizacja/Jan Grobliński/03'23''
• Król elfów/Kacper Zięba/05'47''
• Mir/Tomasz Gajewski/ 08'
• Był sobie król/Andac Karabeyoglu/12'35''
• Dom opieki/Jakub Stolecki/13'
• Albert/Daniel Wawrzyniak/24'
• Syjamscy/Joaquin Del Paso/25'45'
14:45 - przerwa
15:00 - V blok filmowy (animacje ok. 60 min.)
• Alter/Małgorzata Andrys/05'40''
• After all/Bogna Kowalczyk/04'10''
• Pożegnanie/Damian Krakowiak/06'55''
• Kapitan/Natalia Krawczuk/06'23''
• Morze/Zofia Dąbrowska/05'05''
• Opowieść o lesie/Katarzyna Melnyk/05'00''
• Nieprawdopodobnie elastyczny człowiek/Karolina Specht/04'43''
• Moko/Marta Szymańska/04'46''
• Niezwykła noc/Renata Gąsiorowska/04'05''
• Efekt motyla/Marta Magnuska/03'20''
• Gruby i chudy/Aleksandra Brożyna/08'53''
16:00 - przerwa
16:15 - dyskusja i zakończenie repliki
Czytaj więcej o: Chatka Żaka
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna