Teatr

"Hello Kitty" Lubelskiego Teatru Tańca w CK

  Edytuj ten wpis
Dodano: 12 maja 2014, 17:00

Spektakle 13 i 14 maja o godz. 19. Sala Widowiskowa Centrum Kultury (ul. Peowiaków 12). Bilet: 20/30 zł.

Skąd pomysł, żeby raz jeszcze wracać na scenie do "Dziennika” Anne Frank? Czyżby kolejna próba egzorcyzmowania, odczarowywania faktu Zagłady? A może po prostu zwykła prowokacja, wyrachowana gierka obliczona na medialny skandal? Otóż - ani to, ani to.

W "Hello Kitty” pytamy o zagadkę życia Anne Frank, o zagadkę człowieka-samego-w-sobie, którą Anne rozwiązała pomiędzy trzynastym a piętnastym rokiem życia. W dwa lata ukrywania się w Oficynie przeżyła utratę dziecięcej naiwności, przeszła przyśpieszone dojrzewanie, które doprowadziło ją do przenikliwego zrozumienia swojej samotności. Jak można dokonać takiego odkrycia, zyskać wewnętrzną wolność, będąc tak bardzo, po wielokroć uwięzionym? Uwięzionym przez historię, przez własną społeczność, własne ciało?

Nie chcieliśmy po raz kolejny opowiadać ze szczegółami tej historii, znanej wszystkim aż nadto, i z boleśnie wiadomym zakończeniem. Chcemy sięgnąć do wewnątrz niej, nie zatrzymując się na powierzchownych, linearnych warstwach dokumentalnych czy psychologicznych. Dlatego podjęliśmy karkołomną próbę prze-czytania "Dziennika” Anne Frank poprzez inne teksty. Odwołując się do słynnej metafory Jana Kotta, potarliśmy tekst "Dziennika” o inne teksty, w tym o tajemniczą bajkę Wolfa Erlbrucha, aby zbadać energię w ten sposób wywołaną.

Będziemy mieli dla Was wejściówki. Zaglądajcie na nasz profil Facebook: Dzieje się w Lublinie

Lubelski Teatr Tańca "Hello Kitty"
idea/reżyseria: Wojtek Kaproń, dramaturgia: Grzegorz Kondrasiuk, słowo: Mateusz Nowak, udźwiękowienie: Maciej Połynko, kostiumy: Jola Szala, wizualizacje: Piotr Lu Lużyński, światła: Grzegorz Polak, wykonanie: Beata Mysiak, Wojtek Kaproń, Paweł Grala/Pracownia Fizyczna, Wojciech Łaba/Pracownia Fizyczna, produkcja: Teatr Centralny - Centrum Kultury w Lublinie
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o: Hello Kitty
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna