Koncerty

Joanna Lewandowska „Taka i Taka". Koncert w CK

  Edytuj ten wpis
Dodano: 17 lutego 2015, 15:36

W sobotę 20 lutego o godz. 19.00 na Sali Widowiskowej Centrum Kultury wystąpi Joanna Lewandowska. Na koncert artystki zaprasza Lubelski Salon Artystyczny

bilet: I miejsca 30/40 zł, II miejsca 20/30 zł
grupowe (grupa od 10 os.): I miejsca 20 zł, II miejsca 10 zł

„Taka iTaka” to płyta podsumowująca ostatnie lata dorobku artystycznego Joanny Lewandowskiej. Przygody, która zaniosła ją na festiwale całej Polski, gdzie zdobywała nagrody i wyróżnienia, a także do Norwegii, gdzie śpiewała piosenki Agnieszki Osieckiej w międzynarodowym projekcie Karuzela. Na deski teatru Roma, w którym gra w hitowych spektaklach Jerzego Satanowskiego „Tuwim dla dorosłych” i „Całujcie mnie wszyscy w odbiornik”.

„Taka iTaka” to spotkanie z utworami mistrzów polskiej piosenki, a także z młodymi, zdolnymi autorami i kompozytorami. Połączenie doświadczenia z energią młodości. To 14 piosenek premierowych, w większości napisanych specjalnie dla artystki. Na płycie znalazła się m.in. „Czantoria” z tekstem Agnieszki Osieckiej, a także przewrotny tekst Andrzeja Poniedzielskiego „Kołysanka dla śpiących inaczej”, oba utwory z muzyką Jerzego Satanowskiego.

Joanna Lewandowska śpiewa o miłości, rozczarowaniu, tęsknocie, ale nie waha się podejmować tematów ryzykownych i „niepiosenkowych”. Śpiewa o wszechobecnej presji idealnego wyglądu i wiecznej młodości („Zmarszczki”), czy ironicznie rozprawia się z kobiecym „szałem zakupów” („Wyprzedaż”). Jak zawsze współpracuje też ze znakomitymi i utytułowanymi instrumentalistami.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o: ck
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna