Koncerty

Muzyczna Scena Eksperymentalna: koncert Akpatok

Dodano: 11 marca 2016, 16:49
Autor: Damian Drabik

W sobotę, 12 marca o godz. 20 w Centrum Kultury wystąpi Dawid Adrjanczyk z projektem Akpatok. Koncert odbędzie się w ramach Muzycznej Sceny Eksperymentalnej.

Dawid Adrjanczyk jest mieszkającym w Krakowie muzykiem awangardowym i artystą dźwiękowym, poszukującym relacji między muzyką a naturą. Podczas koncertów korzysta z tradycyjnych instrumentów (wędrownych i pasterskich), preparowanej gitary, czy nagrań terenowych. Współpracuje z projektem Karpaty Magiczne, grupą Arme Gewerkschaft oraz ze swoją żoną Niną, wraz z którą wykonuje archaiczne pieśni z Europy Wschodniej, jak również transowe kompozycje przepełnione duchem freak folk.

Artysta obecnie pracuje nad eksperymentalnym projektem Akpatok. W połowie 2015 roku ukazała się płyta „Two Winteres, Two Springs”, na której Adrjanczyk zawarł sześć minimalistycznych kompozycji.

Używając świadomie ograniczonych środków, redukując instrumentarium i kompozycyjne struktury, Adrjanczyk tworzy utwory oparte o medytatywny idiom, zarówno w skali pojedynczych kompozycji, jak i całości albumu. Sześć dźwiękowych wędrówek po wymagających ścieżkach rzuca wyzwanie do uważnego i głębokiego słuchania, wprowadza odbiorców w niespieszny, wyciszony i pełen wewnętrznej koncentracji rytm kompozycji, charakterystyczny dla twórczości muzyka – zachęcają organizatorzy.

Muzyczna Scena Eksperymentalna to projekt Ośrodka „Rozdroża” w ramach, którego odbywają się spotkania, słuchowiska, warsztaty i koncerty szeroko pojętej muzyki eksperymentalnej i improwizowanej. Ideą jest przybliżenie szerszej publiczności nieznanych i marginalizowanych dziedzin muzyki, w której główną rolę odgrywa dźwięk.

(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna