Koncerty

Włodawa: Festiwal Kolęd i Szczodrywek nad Bugiem

Dodano: 11 stycznia 2017, 17:34
Autor: bar

Po 15 latach „Festiwal Kolęd i Szczodrywek nad Bugiem” stał się imprezą rozpoznawalną i oczekiwana przez wykonawców i publiczność. Niezmiennie prezentuje specyficzny, pograniczny repertuar pieśni oraz obyczajów bożonarodzeniowych wschodnich regionów Polski oraz sąsiadujących z nimi regionów Ukrainy i Białorusi.

– Główny cel tego jedynego w swoim rodzaju festiwalu to pielęgnowanie wielokulturowości Polesia z jego wyjątkowym językiem, obyczajami i obrzędowością związaną z obchodami świąt Bożego Narodzenia i nowego roku – mówi Waldemar Zakrzewski ze starostwa powiatowego we Włodawie. – Uczestnicy wykonują jedną kolędę w języku polskim, a drugą w ukraińskim lub białoruskim. Do tegorocznej XVI edycji festiwalu zakwalifikowanych zostało 27 zespołów, z których sześć przybędzie z Ukrainy, dwa z Białorusi, a pozostałe z całego województwa lubelskiego.

Część konkursowa imprezy we Włodawskim Domu Kultury rozpocznie się 21 stycznia o godz. 10, a zakończenie wraz z wręczeniem nagród i koncertem finalistów o godz. 15.30.

Użytkownik niezarejestrowany
(1) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (11 stycznia 2017 o 20:35) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Gratulacje dla Organizatorów!!!
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (1)

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna