Teatr

Lublove - wystawa, spektakl, performance

Autor: Damian Drabik

fot. materiały organizatora
fot. materiały organizatora

W najbliższy weekend (21-23 października) w galerii Piękno Panie (ul. Jezuicka 17) zorganizowany zostanie wyjątkowy kulturalny tryptyk pt. "Lublove", na który złożą się: wystawa, spektakl oraz czytanie performatywne. Głównym tematem przedsięwzięcia jest miłość.

Na dramaturgię przedstawienia złożą się najsłynniejsze miłosne pary: Adam i Ewa, Romeo i Julia, Tristan i Izolda, Rhett Butler i Scarlett O'Hara. Podczas performance'u odczytane zostaną teksty - wywiady zebrane przez Joannę Lewicką na temat miłości w wieku dojrzałym. Wystawa z kolei przedstawiać będzie "relikty minionej miłości", pozornie zwyczajne przedmioty i ukryte w nich opowieści, zebrane od mieszkańców Lublina.

- Wystawa złożona jest z prawdziwych historii miłosnych i autentycznych, związanych z nimi przedmiotów - przekonują organizatorzy. Po raz pierwszy prezentowana była w Piękno Panie w lipcu. Złożyły się na nią przedmioty udostępnione przez mieszkańców Lublina.

Reżyseruje Joanna Lewicka. Scenografia: Niezależna Grupa Projektowa Piękno Panie; kostiumy: El Bruzda; światła: Karol Rębisz; występują: Katarzyna Tadeusz, Wojciech Kaproń; czytają: Maria Szczęsna- Jeleniewska, Ilona Zgiet, Dariusz Jeż.

Wstęp wolny. Rezerwacje pod nr telefonu: 48 577 938 272 lub adresem mailowym: kattade@gmail.com.

(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna