Teatr

Młodzi promują teatr. 11 marca zaczynają się "Zwierciadła”

  Edytuj ten wpis
Dodano: 20 lutego 2015, 20:06
Autor: oprac. reda

W piątek nawet ci, którzy nie lubią teatru nie mogli nie zauważyć, że szykuje się teatralna impreza.

Spotkania Teatralne "Zwierciadła” to festiwal teatralny organizowany od 2004 roku w II Liceum Ogólnokształcącym im. Hetmana Jana Zamoyskiego. Wczoraj barwna parada przeszła centrum miasta, by wszystkim przechodniom się utrwaliło: "CO? - ZWIERCIADŁA! KIEDY? - 11 MARCA! JAK? - PRZEZ MŁODYCH DLA MŁODYCH! KTO? - ZAMOY!”.

Uczestnicy Spotkań Teatralnych "Zwierciadła” to grupy teatralne, które tworzy młodzieży w wieku licealnym. Przygotowują spektakl o dowolnej tematyce, który oceniany jest przez jury konkursu, powołane przez organizatorów. Każdy zespół przygotowuje prezentację nie dłuższą niż 30 minut, czas jest ważny, bo za przekroczenie limitu (jest jeszcze 10 minut na montaż i demontaż scenografii) dostaje się punkty karne. Tegoroczna edycja imprezy potrwa od 11 do 13 marca.

XII Spotkania Teatralne "Zwierciadła” Zamoy 2015 są częścią sieci "Spotkajmy Się Teatralnie!”. To projekt sieci młodzieżowych festiwali teatralnych. Oprócz Lublina "Zwierciadła” są w Białymstoku, Bydgoszczy, Olsztynie, Rzeszowie, Zielonej Górze i Warszawie. W każdym z miast festiwal posiada rangę przeglądu wojewódzkiego. Finałem będą Ogólnopolskie Spotkania Teatralne Zwierciadła, które będą pod koniec kwietnia w Lublinie.

WIDEO

  Edytuj ten wpis
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna