Teatr

Monodram "Od przodu i od tyłu" w DDK Węglin

Dodano: 27 kwietnia 2017, 18:53
Autor: Damian Drabik

(fot. materiały promocyjne)

W sobotę, 13 maja o godz. 18 w Dzielnicowym Domu Kultury Węglin (ul. Judyma 2a) po raz kolejny będzie można zobaczyć nagradzany spektakl "Od przodu i od tyłu" w wykonaniu Mateusza Nowaka.

Monodram "Od przodu i od tyłu" miał swoją premierę w marcu 2014 roku. Od tamtej pory wystawiano go ponad 80 razy w kraju i zagranicą. Prezentowany na międzynarodowych festiwalach teatralnych oraz gościnnie w Albanii, Armenii, Czechach, Kuwejcie, Mongolii, Niemczech, Słowacji (czterokrotnie), Turcji oraz na Ukrainie (pięciokrotnie).

Treść monodramu skoncentrowana jest wokół XVIII-wiecznej Polski w przededniu jej upadku. W swej powieści, która jest niedoszłą pracą doktorską, Karol Zbyszewski wyśmiewa z równą werwą polityków ze zwalczających się obozów, duchowieństwo, wojsko, nie oszczędzając też króla ani głównego bohatera, autora "Powrotu posła". Wykpiwa pijaństwo, lenistwo, lekkomyślność, zamiłowanie do pustego frazesu i gestu, dewocję, pieniactwo polityczne i inne przywary, całe społeczeństwo czyniąc w jakimś sensie odpowiedzialnym za klęskę rozbiorów.

Monodram wykonuje Mateusz Nowak. Reżyserem spektaklu jest Stanisław Miedziewski.

Bilety na wydarzenie kosztują od 5 do 15 zł.

***

Sprawdź co dzieje się w Lublinie. Pobierz aplikację CO GDZIE KIEDY ze sklepu Google Play.

Czytaj więcej o: DDK Węglin teatr spektakl monodram T1A
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna