Teatr

Nederlands Dans Theater. Poniedziałek z mistrzami tańca w Chatce Żaka

  Edytuj ten wpis
Dodano: 15 maja 2014, 17:11
Autor: (oprac. reda)

Przed nami trzeci już wieczór z Nederlands Dans Theater. To cykl filmowych spotkań z twórczością najwybitniejszych twórców teatru tańca na świecie.

Poniedziałek będzie okazją do poznania sylwetek znakomitych artystów, którzy wywarli największy wpływ na historię i dorobek tańca. Wieczór trzeci to spotkanie Nederlands Dans Theater i choreografa, którym tym razem jest Crystal Pite, kanadyjska tancerka i choreograf.

Początek pokazów o godz. 18 w Sali Widowiskowej - Inkubatora Medialno-Artystycznego ACK UMCS "Chatka Żaka” w Lublinie. Zobaczymy dwa spektakle "Parade” (40 minut) i "Frontier” (40 minut). - Tematem obu części jest pojęcie "granicy” - pomiędzy tym, co wiemy a tym, o czym nie mamy pojęcia. Część druga jest spojrzeniem z zewnątrz na granicę ludzkiego uniwersum i swoistym zadziwieniem nad ciemną materią oraz niewidzialnymi siłami, które kształtują naszą galaktykę, a w kon-sekwencji także nas. W części pierwszej istotne jest spojrzenie od wewnątrz, skupienie się na ograniczoności naszej wiedzy do-tyczącej ludzkiego umysłu - mówiła o swoich choreografiach Crystal Pite, znana z płynnego, organicznego i poetyckiego stylu. Jej choreografie są naznaczone ekscentrycznym humorem i ryzykowną techniką.

Na pokazy zaprasza Lubelski Teatr Tańca i Centrum Kultury w Lublinie wspólnie z Akademickim Centrum Kultury UMCS "Chatka Żaka”. Bilety w systemie PWYW ("pay what you want” - "zapłać ile chcesz po pokazie”).
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o: Chatka Żaka
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna