Teatr

"ORFEO'70" - monoperformance w Chatce Żaka

Dodano: 8 listopada 2016, 17:53
Autor: Damian Drabik

fot. Daniel Wiśniewski
fot. Daniel Wiśniewski

ACK UMCS Chatka Żaka (ul. Radziszewskiego 16) zaprasza na wyjątkowe wydarzenie teatralne powstałe we współpracy z The Royal Central School of Speech & Drama w Londynie oraz Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie. Monoperformance pt. "ORFEO'70" w reżyserii Dawida Żakowskiego lubelscy widzowie będą mieli okazję obejrzeć w niedzielę, 13 listopada o godz. 19 w małej sali widowiskowej Chatki.

Monoperfromance "ORFEO'70" związany jest bezpośrednio z osobistymi doświadczeniami artysty Kamila Adamusa. Performer wciela się tutaj w postać mitycznego Orfeusza, który będzie stanowił jego własne odbicie. Orfeusz, po latach emigracji, powraca na ziemie polskie, aby odnaleźć Eurydykę/Elżbietę Zet. - Czy doświadczenia komunizmu i kapitalizmu mogą, w chwili zderzenia się ze sobą, zezwolić na to aby język ponownie służył spotkaniu drugiego człowieka? - pytają twórcy.

Jak przekonują organizatorzy - spektakl operuje wieloma rodzajami dyskursu użytymi w celu poszukiwania słowa, obrazu i pisma, które służą przywróceniu pamięci tego, co minione.

(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna