Teatr

Spektakl "Chłopcy" w Centrum Kultury

Dodano: 26 czerwca 2017, 12:02
Autor: Damian Drabik

(fot. materiały organizatora)

W piątek, 30 czerwca o godz. 17 w Sali Czarnej Centrum Kultury w Lublinie (ul. Peowiaków 12) odbędzie się pokaz spektaklu "Chłopcy - dramat z życia sfer starszych" zrealizowanego przez Teatr Seniora.

Spektakl stanowi adaptację sztuki Stanisława Grochowiaka. Akcja toczy się w domu starców w małym miasteczku. Czterech zaprzyjaźnionych mężczyzn: Pożarski, Kalmita, Jojo i najmłodszy w tym gronie, 66-letni Smarkul, oraz trzymający się na uboczu Profesor nie mają tam łatwego życia. Zakonnice zamiast opiekować się staruszkami, sprawują nad nimi surowy nadzór; są niedelikatne i nietaktowne – wciąż przypominają im o wieku, upokarzają.

- To ciepła, pełna humoru opowieść o walce starszych z młodszymi o prawo do zachowania odrobiny szacunku i wolności - zachęcają organizatorzy.

Spektakl reżyseruje Michał Zgiet. Występują: Kazimierz Szymański, Zenobia Kotuła, Maria Lipiec, Grażyna Czarnota, Teresa Łuszczyńska, Anna Kuszneruk, Dariusz Jóźwik, Zofia Wronko -Mitrut, Jerzy Kałduś, Henryk Szuba, Teresa Gajkoś Chojnacka, Grzegorz Michalec.

Udział w spektaklu jest bezpłatny.

(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna