Teatr

Zły - spektakl i spotkanie z aktorami

  Edytuj ten wpis
Dodano: 19 maja 2014, 13:56

19 i 20 maja na scenie Centrum Kultury sztuka oparta na przeżyciach i doświadczeniach Dariusza Jeża, obecnie aktora Sceny Prapremier InVitro, który w przeszłości zajmował się działalnością przestępczą.

Podczas odbywania kary w Areszcie Śledczym w Lublinie spotkał reżysera teatralnego, Łukasza Witt-Michałowskiego, który w "Teatrze pod celą” realizował Lizystratę Arystofanesa. Wśród osadzonych-aktorów znalazł się także główny bohater. W ten sposób rozpoczyna się autentyczna opowieść o byłym przestępcy, który dzięki spotkaniu ze sztuką odmienił swoje życie.

19 maja po spektaklu "Zły” zapraszamy na spotkanie z jego twórcami dotyczące tournee Sceny Prapremier InVitro po Meksyku. Artystyczna podróż teatru odbyła się w kwietniu tego roku na zaproszenie National Council for Culture and the Arts, czyli odpowiednika ministerstwa kultury w tym kraju.

Ten wyjątkowy spektakl oparty na prawdziwej historii jednego z aktorów Sceny - Dariusza Jeża - został zaprezentowany w Meksyku sześc razy: w National Centre of the Arts in México City (CENART) oraz University of a City Aguascalientes.


Spektakl 19 i 20 maja, godz. 19

Sala Widowiskowa CK (Peowiaków 12)

bilet: 20/30 zł; grupowe: 15 zł

Rezerwacja biletów tylko w kasie:
kasa czynna: pon.-pt. godz. 10.00-19.00 oraz na godzinę przed spektaklem
tel.: 81 466 61 40
e-mail: kasa@ck.lublin.pl

Scena Prapremier InVitro – Zły

reżyseria: Łukasz Witt-Michałowski; scenariusz: Dariusz Jeż, Grzegorz Kondrasiuk; muzyka: Paweł Passini
scenografia: Dariusz Jeż; opracowanie graficzne: Lech Mazurek; obsada: Przemysław Buksiński, Remigiusz Jankowski, Dariusz Jeż
czas trwania: 90 minut
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o: zły
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna