Teatr

"Życie zwyczajne siostry F." Premiera Teatru Pierwszego Kontaktu

Dodano: 20 czerwca 2016, 14:27
Autor: Damian Drabik

fot. plakat spektaklu / Łukasz Kęcik, Jarek Adamczyk
fot. plakat spektaklu / Łukasz Kęcik, Jarek Adamczyk

We wtorek, 21 czerwca o godz. 19 w Domu Kultury LSM (ul. Wallenroda 4a) odbędzie się premiera najnowszego spektaklu Teatru Pierwszego Kontaktu - "Życie zwyczajne siostry F.", którego główną bohaterką jest siostra Faustyna Kowalska.

O spektaklu "Życie zwyczajne siostry F." organizatorzy piszą: Nie jest to przedstawienie hagiograficzne. Zespół szuka w nim odpowiedzi na pytanie - kim jest ta współczesna święta, próbując ukazać ją przez pryzmat codziennego życia i relacji z innymi. Przedstawienie zostało skonstruowane na podstawie wypowiedzi s. Faustyny zawartych w „Dzienniczku”, przede wszystkim jednak podstawą scenariusza była książka: „Wspomnienia o Świętej Siostrze Faustynie Kowalskiej”.

Reżyserem spektaklu jest Tomasz Załucki. Występują: Dominika Łączkowska, Dorota Nowak, Katarzyna Piekarczyk, Katarzyna Chmiel, Rafał Radliński, Andrzej Samborski, Katarzyna Rachoń-Bardadin, Malwina Franczak.

Teatr Pierwszego Kontaktu powstał w 2005 roku w Lublinie z inicjatywy Tomasza i Marioli Załuckich. Obecnie grupa działa w Domu Kultury Błonie, przy ul. Dragonów 2.

Bilety na spektakl kosztują 10 zł (do nabycia w DK LSM). Przedstawienie zostanie wystawione ponownie w środę, 22 czerwca o godz. 19.

(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna