Wystawy

Chełm po sąsiedzku. IV Wieczór z Chełmską Fotografią

Dodano: 26 grudnia 2015, 21:25
Autor: bar

To jedno z 12 zdjęć w najnowszym kalendarzu Grzegorza Chwesiuka (fot. Grzegorz Chwesiuk)
To jedno z 12 zdjęć w najnowszym kalendarzu Grzegorza Chwesiuka (fot. Grzegorz Chwesiuk)

Grzegorz Chwesiuk, na co dzień geolog, a z zamiłowania fotografik zaprasza 27 grudnia o godzinie 16 do Galerii „NOVA” Chełmskiej Biblioteki Publicznej na IV Wieczór z Chełmską Fotografią.

Wzorem poprzednich tak i to spotkanie będzie połączone z prezentacją autorskiego kalendarza pana Grzegorza. Najnowsze wydawnictwo przygotował pod hasłem "Chełm – po sąsiedzku".

– W kalendarzu znalazły się zdjęcia, na których utrwalałem miejską przestrzeń i takie współtworzące ją elementy, jak ulice, budynki, chodniki, latarnie, drzewa – mówi Chwesiuk. – Starałem się uchwycić to wszystko w barwach jesieni i atmosferze melancholii. Cechą wszystkich obrazów jest to, że w tych przestrzeniach brak ludzi, a więc tego, co najważniejsze. Z mojej strony było to zamierzone. Chodziło o prowokację, która może sprawić, że te opustoszałe miejsca ożyją i wypełnią się życzliwym i otwartym dobrosąsiedztwem.

Poszczególne zdjęcia zostały opatrzone najlepszymi tekstami nadesłanymi na ogłoszony przez Chwesiuka konkurs. Obowiązującym tematem były wspomnienia lub doświadczenia związane z sąsiedztwem.

W programie imprezy jej organizatorzy przewidzieli także aukcję charytatywną na rzecz tworzonego przez Jerzego „Słomę” Słomińskiego Rodzinnego Domu Kultury Pokoju, wystawę fotografii Macieja Holy pt. „Noc”, rozwiązanie konkursu literackiego "Chełm - po sąsiedzku", pokazy filmów o Chełmie, oraz inne niespodzianki.

Na zakończenie pan Grzegorz zaprosi wszystkich do kawiarni DeCaffencja w Chełmskim Domu Kultury, gdzie gość specjalny "Słoma" Słomiński przybliży ideę budowy Rodzinnego Domu Kultury Pokoju oraz zagra na własnoręcznie wyrabianych bębnach.

Gość
Gość
(2) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (29 grudnia 2015 o 09:36) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Autor tekstu napisał dobrze, to jedno ze zdjęć, żaden to kolaż! Wiem bo sam to zdjęcie zrobiłem. Zapraszam do Chełma na ul. Lubelską 64 - tam można to zweryfikować:-) G. Chwesiuk
Rozwiń
Gość
Gość (27 grudnia 2015 o 14:23) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
to nie "jedno ze zdjęć", ale kolaż (dawniej pisano collage) - a taki podpis to nie informacja, tylko dezinformacja :)
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (2)

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna