Wystawy

Laboratorium Sztuki Społecznej. Wystawa podopiecznych Zespołu Ośrodków Wsparcia

  Edytuj ten wpis
Dodano: 28 lipca 2014, 14:39
Autor: opr. pab

We wtorek 29 lipca o godz. 17 w Zespole Ośrodków Wsparcia (ul. Lwowska 28) będzie wernisaż wystawy prac uczestników warsztatów prowadzonych przez Tatianę Fiodorova z Mołdawii.

Tatiana Fiodorova to fotografka, autorka instalacji, performerka i artystka zajmująca się sztuką publiczną, która przebywa w Lublinie w ramach programu międzynarodowych rezydencji artystycznych Laboratorium Sztuki Społecznej.

Przez ostatni miesiąc podopieczni Zespołu Ośrodków Wsparcia przy ul. Lwowskiej 28 pracowali wspólnie z artystką nad stworzeniem map, ilustracji i powieści o swoim miejscu zamieszkania w formie własnoręcznie wykonanych książek. W trakcie trwania warsztatów uczestnicy bardzo chętnie opowiadali o swojej przeszłości, dzieciństwie, wplatając w swoje narracje szereg inspirujących anegdot związanych z różnymi miejscami, które odwiedzali na terenie Lublina. - Podczas wernisażu zaprezentujemy efekty tej współpracy , które wzbogacone zostaną kilkoma historiami z przeszłości - zapowiadają organizatorzy wystawy.

Wystawa będzie otwarta do 31 lipca. Dzień wcześniej odbędzie się spotkanie z Tatianą Fiodorovą, podsumowujące jej rezydencję w Lublinie. Artystka podzieli się doświadczeniami z pracy z mieszkańcami Lublina i wrażeniami z działań jakie tutaj realizowała. W drugiej części spotkania Tatiana zaprezentuje swój projekt "Sowiecki Paszport - twarz sowieckich artystów”, omawiając jednocześnie kondycję sztuki współczesnej w Mołdawii.

Spotkanie odbędzie się w środę, 30 lipca, o godz. 18:30 w Warsztatach Kultury w Lublinie (ul. Grodzka 5a).
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o: Warsztaty Kultury Lublin Kalina
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna