Wystawy

Sztuka współczesna dla dzieci. Wystawa "Na opak" w Galerii Labirynt

Dodano: 16 kwietnia 2016, 15:58
Autor: pab

Od soboty w Galerii Labirynt (ul. Popiełuszki 5) można oglądać wystawę pt. "Na opak" przeznaczoną w szczególny sposób dla młodych odbiorców.

Tak o wystawie piszą jej organizatorzy: "A gdyby tak spojrzeć na świat nieco inaczej, na opak? Co byśmy zobaczyli? Ruchoma wyspa, przytulna ostoja czy tajemnicze kapsuły to tylko przedsmak tego, co artyści zaserwują dzieciom na edukacyjnej wystawie sztuki współczesnej Na opak. Przygotowana specjalnie dla najmłodszych widzów ekspozycja zmienia przestrzeń galerii nie do poznania. Inaczej niż zwykle będzie wyglądać nie tylko sama sala wystawiennicza, na opak będą także zasady zwiedzania – dzieci poznają dzieła wszystkimi zmysłami, także poprzez dotyk, który zazwyczaj w muzeach czy galeriach nie jest używany jako narzędzie doświadczania sztuki. Na opak to kolejna próba wyjścia naprzeciw potrzebom młodych widzów Galerii Labirynt. Poprzez kreatywną zabawę, rozwiązywanie zagadek i warsztaty twórcze przybliżymy dzieciom świat sztuki współczesnej."

Na wystawie można oglądać prace artystów takich jak: Basia Bańda, Natalia Bażowska, Alicja Bielawska, Olaf Brzeski, Miłosz Flis, Yaroslav Futymskyi, Florentyna Nastaj, Anna Panek, Krzysztof Topolski. Kuratorkami wystawy są Anna Szary i Agata Sztorc.

Wystawa jest czynna do 17 lipca (wtorek - niedziela, godz. 12-19). Oprowadzanie w soboty o godz. 14 oraz 16 (maj-czerwiec).

Wstęp wolny.

Czytaj więcej o: sztuka Galeria Labirynt wystawa
Gość
Dźon
Gość
(3) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (18 kwietnia 2016 o 13:34) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
tragiczne zdjęcia, wystawa fantastyczna, dzieci zachwycone <3
Rozwiń
Dźon
Dźon (16 kwietnia 2016 o 23:12) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Kwestia gustu. Dla mnie straszna lipa.

Rozwiń
Gość
Gość (16 kwietnia 2016 o 18:39) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Ale czad!!!
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (3)

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna