Wystawy

Wernisaż wystawy "Spod Miasta" w Domu Słów

Dodano: 21 lipca 2016, 16:26
Autor: Damian Drabik

fot. materiał organizatora
fot. materiał organizatora

Dom Słów (ul. Żmigród 1 / Królewska 17) zaprasza na wernisaż wyjątkowej wystawy pt. "Spod Miasta", stanowiącej mobilne archiwum ludzkich historii. Wydarzenie odbędzie się w środę, 27 lipca o godz. 18.

W setkach kopert pojawią się opowieści mieszkańców, które tymczasowo stworzą zwarte archiwum w jednym miejscu. Następnie osoby, które podczas wernisażu pojawią się w Domu Słów, będą mogły zabrać konkretne opowieści do swoich domów i stać się żywymi strażnikami tych opowieści.

- To archiwum jest polimorficzne. Może być czytane jak mapa, w której przecinają się różne ścieżki i wspomnienia. Gdzie zaczyna się miasto, gdzie się kończy, jak może być wewnątrz podzielone? Co czyni to miasto wyjątkowym? - pytają organizatorzy.

Stworzone archiwum będzie mogło być postrzegane jako książka ukazująca Lublin jako miejsce, gdzie ludzie z różnych kultur, środowisk i o różnych poglądach spotykają się. Może być również albumem dokumentującym przedmieścia i granice miasta, próbując zrozumieć jego istotę.

Do Domu Słów będzie można przychodzić 27 lipca od godz. 11, by zobaczyć archiwum, natomiast o 18 odbędzie się wernisaż wystawy. Projekt "Spod miasta" zaprasza każdego z odwiedzających, by stał się powiernikiem pamięci miasta.

Pomysłodawcą i twórcą projektu jest Aron Rossman-Kiss - artysta sztuk wizualnych, który poprzez fotografie, słowa i video stara się poruszać sprawy społeczno - polityczne oraz związane z tożsamością.

Czytaj więcej o: wystawa wernisaż Dom Słów
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna