Wystawy

Wystawa fotografii "Erec Izrael"

Dodano: 4 maja 2016, 08:32
Autor: Damian Drabik

fot. Agata Błachnio
fot. Agata Błachnio

W piątek, 6 maja o godz. 18 w Domu Kultury LSM odbędzie się wernisaż wystawy fotografii Agaty Błachnio "Erec Izrael" połączony z prezentacją multimedialną oraz promocją książki "Obrazy spod powiek".

Agata Błachnio to psycholog, dyplomowany logopeda Katedry Psychologii Emocji i Motywacji KUL. Na co dzień zajmuje się badaniem tajników Internetu, zachowaniem kierowców na drodze i postaw wobec osób jąkających się. Jest autorką kilkudziesięciu prac naukowych. Jednak jej wielką pasją są podróże i fotografia. Odwiedziła ponad 30 państw w Europie, Azji i Afryce. 

W trakcie wystawy w DK LSM będziemy mogli podziwiać fascynujące fotografie powstałe w czasie podróży Błachnio. Tego dnia odbędzie się również promocja jej książki "Obrazy spod powiek".

To próba opisu wrażeń, miejsc, spotkań z ludźmi. Spacer po zakątkach Izraela i Jordanii. Uchwycenie chwili, kolorów starej Jerozolimy, magii arabskiego suku, zapachu sziszy, widoku ascetycznych, kamiennych domów i bruku dzielnic żydowskich. Mieniącego się piasku pustyni Wadi Rum, którego barwa o różnych porach dnia i nocy jest inna. Kolorów Petry, magicznych skał w paski o przeróżnych barwach.

Błękitu tafli Morza Martwego wśród jasnych piasków wszechogarniającego pustkowia. Gwaru targów i krzyków sprzedawców. Kolorowych, pysznych i dojrzałych owoców. Błysku szczęścia w oczach ulicznych sklepikarzy - piszą organizatorzy.

Czytaj więcej o: DK LSM wystawa wernisaż
Gość
Gość
(2) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (6 maja 2016 o 11:44) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Dzień bez informacji o Żydach/Chazarach w polskojęzycznych me(n)diach dniem straconym.
Rozwiń
Gość
Gość (6 maja 2016 o 09:11) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
kocham izrael już biegnę do teatru NN
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (2)

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna