piątek, 23 lutego 2018 r.

Styl życia - Moda

Natalia z Biłgoraja podbija świat mody

  Edytuj ten wpis
Dodano: 13 marca 2015, 17:30
Autor: dd

Natalia Turowska, uczennica III klasy Technikum Odzieżowego w Zespole Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Biłgoraju zajęła pierwsze miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Szkół Mody. Jej kolekcja została wyłoniona spośród 64 prac.

– Uszycie kolekcji zajęło mi trzy tygodnie, najtrudniej szło z kapturami, na szczęście moja nauczycielka, pani Joanna Gałczyńska bardzo mi pomagała – mówi Natalia Turowska. – Same rysunki powstały w ciekawych okolicznościach, na spotkaniu z przyjaciółmi pytałam, co najchętniej by nosili, tak powstały szkice – dodaje.

– To nie było tylko szycie, ten pomysł dosłownie się w niej rodził, bardzo zależało jej na oryginalności, dlatego w kolekcji są kaptury – mówi Barbara Obszańska, dyrektor szkoły.

Finał konkursu odbył się 10 marca w Zespole Szkół Skórzano-Odzieżowych, Stylizacji i Usług w Radomiu. Kolekcja stworzona przez zwyciężczynię z Biłgoraja nosi nazwę "Tajemnica Kobry”. Została stworzona z myślą o kobietach lubiących intrygujące i tajemnicze stylizacje. W jej skład wchodzą cztery ubiory: krótka sukienka, długa sukienka, płaszczyk i kombinezon.

– Za nazwę kolekcji odpowiada po części mój znajomy – mówi Natalia. – Najpierw miało być po prostu "Tajemnica”, dopiero on dopatrzył się w szkicach podobieństwa do kobry.

To nie pierwszy duży sukces uczennicy. – Rok temu w tym samym konkursie jej kreacja "Kwadro” zajęła drugie miejsce, dziewczyna ma smykałkę do projektowania – chwali dyrektorka.

Przy pracy nad projektowaniem i szyciem uczennicy pomagała Joanna Gałczyńska, nauczycielka przedmiotów odzieżowych. Szkoła wspiera Natalię również finansowo. – Robienie takich kolekcji łączy się z kosztami, ale dla szkoły jest to duża promocja – przyznaje dyr. Obszańska.

Konkurs składa się z dwóch etapów. W pierwszym uczestnicy wysyłali rysunki żurnalowe, spośród których wyłonione zostały najlepsze pomysły, następnie ich autorki musiały uszyć kolekcje.

Najważniejszą nagrodą w konkursie jest udział w Międzynarodowych Targach Mody w Poznaniu, które odbędą się we wrześniu. Ponadto Natalia dostała od organizatorów maszynę do szycia.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o: Biłgoraj moda
Użytkownik niezarejestrowany
(1) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (24 kwietnia 2017 o 12:39) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Świetna sprawa! bardzo się cieszę, że młodzi ludzie chcą się rozwijać i że w polsce coraz więcej takich firm. coraz więcej jest też sklepów internetowych, a to naprawdę rozwija polskę :) ja mam swój ulubiony ***s://***mewa24.pl/ i kupuję w nim od lat, ale na pewno pokuszę się też o handmade. pozdrawiam :)
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (1)

Pozostałe informacje