Lekarze specjaliści przyjmują bez skierowań

Dodano: 8 lipca 2008, 20:25 Autor:

W Woli Uhruskiej goszczą lekarze i studenci Uniwersytetu Medycznego w Lublinie. Pacjentów będą przyjmować przez trzy tygodnie.
Podczas obozu można skorzystać między innymi z usług laboratorium analitycznego

Podczas obozu można skorzystać między innymi z usług laboratorium analitycznego (fot. Joanna Sadowska)

Z pomocy specjalistów można skorzystać bez skierowania.

Uczestnicy obozu przyjechali do gminy już w poniedziałek, ale pacjentów przyjmują od wczoraj. Już pierwszego dnia chętnych do skorzystania z porady nie brakowało.

- Przyszłam się zorientować, jacy specjaliści tym razem nas odwiedzili - mówi pani Zofia. - Chcę przyprowadzić mamę do kardiologa i okulisty. To świetna okazja, bo nie trzeba jechać specjalnie do miasta. Szybko i wygodnie, a do tego lekarze są tu bardzo mili.

Na pacjentów czekają: dermatolog, neurolog, kardiolog, okulista, ginekolog, stomatolog, laryngolog, ortopeda oraz internista o specjalności endokrynolog, diabetolog, nefrolog.

- Mamy tutaj także pracownię spirometryczną i laboratorium analityczne, w którym wykonujemy podstawowe badania: morfologię, analizę moczu, OB oraz profil białkowy i lipidowy - dodaje prof. dr hab. Krystyna Lupa, kierownik obozu. - Większość gabinetów mieści się w budynku gimnazjum, a gabinet stomatologiczny i ginekologiczny w ośrodku zdrowia.

Jak podkreśla prof. Lupa, organizacja obozu właśnie Woli Uhruskiej to nie przypadek. - Wracamy tu już po raz dziewiąty i zawsze z wielką przyjemnością - mówi. - Przekonaliśmy się, że zawsze możemy liczyć tu na wsparcie gminy, która w tym roku np. zapłaciła m.in. za materiały do gabinetu stomatologicznego. Widzimy też zmiany, jakie od pierwszego obozu, zaszły w mieszkańcach. Bardziej dbają o zdrowie i częściej korzystają z profilaktyki. Ale takie przedsięwzięcia, to także korzyść dla naszych studentów. Odrabiają w ten sposób wakacyjne praktyki i mają kontakt z wieloma pacjentami.

Średnio podczas obozu społeczno-naukowego, z pomocy specjalistów korzysta około 1,5 tys. pacjentów. Wielu z nich, podczas poprzednich edycji obozu, otrzymało skierowanie na dalsze leczenie specjalistyczne.

Choć lekarze i studenci UM pozostaną w Woli Uhruskiej do 25 lipca, warto zarejestrować się już teraz. Szczególnie do lekarzy najbardziej obleganych specjalności, m.in. do kardiologa, okulisty i stomatologa. Trzeba mieć ze sobą numer PESEL. Z pomocy lekarza można skorzystać bezpłatnie, choć wzorem lat ubiegłych, wprowadzono także dobrowolne cegiełki o nominale 10 zł.

Przeczytaj kolejny artykułzamknij okno X

Jubileusz Włodawianki

alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!
Brak ankiety.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Zadzwoń 81 46 26 800

Napisz maila:

Napisz na Gadu-Gadu: 2231337

Serwisy społecznościowe

Corner Media sp. z o.o. w Lublinie zastrzegają, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.dziennikwschodni.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Corner Media i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

Polityka dotycząca plików cookie

Wszelkie prawa zastrzeżone. Corner Media sp. z o.o. w Lublinie. 2001-2015.