Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

23 listopada 2015 r.
11:01

Mieszkańcy chcą odwołać wójta gminy Wąwolnica

0 2408 A A
Wójt gminy Wąwolnica Marcin Łaguna
Wójt gminy Wąwolnica Marcin Łaguna

Mieszkańcy gminy zbierają podpisy pod wnioskiem o przeprowadzenie referendum w sprawie odwołania wójta Marcina Łaguny. Zarzucają mu m.in. niedotrzymywanie obietnic przedwyborczych, brak przejrzystej polityki finansowej i złe zarządzanie gminą.

Artykuł premium Regionalny portal informacyjny Dziennik Wschodni
Dostęp ograniczony
lub wykup pełny dostęp do portalu:
Prenumerata
30 dni
koszt: 10,00 zł
  • Nielimitowany dostęp do artykułów premium
  • Czas trwania: 30 dni
Prenumerata
90 dni
koszt: 25,00 zł
  • Nielimitowany dostęp do artykułów premium
  • Czas trwania: 90 dni
Prenumerata
180 dni
koszt: 40,00 zł
  • Nielimitowany dostęp do artykułów premium
  • Czas trwania: 180 dni
Prenumerata
360 dni
koszt: 70,00 zł
  • Nielimitowany dostęp do artykułów premium
  • Czas trwania: 360 dni

Komentarze 2408

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
/ 2 dni temu o 08:15
Bardzo dobrze powiedziane. Sympatie lub antypatie pojedynczych osób nie powinny rzutować na dobro całej gminy. Nota bene zwierzęta a nawet jak się okazuje ryby mają tzw szare komórki.
Avatar
Gość / 3 dni temu o 16:04
Gmina Wawolnica pięknieje i ma w końcu prawdziwego wójta który dwoi sie i troi żeby cos GKS ludzi zrobic. Niestety zawsze znajdzie sie ktoś kto to skrytykuje ale domyślam sie ze tak niestety jest wszędzie. W Naleczowie wszystkie kluczowe projekty poległy, u nas odwrotnie, dzieje sie naprawdę dużo a wazne tez jest to ze Wojt jest normalnym facetem a nie odlecianym kosmitą na stołku.
Avatar
/ 4 dni temu o 09:43
Drogi Mieszkańcu widzę, że chcesz koniecznie na poważnie więc dzisiaj będzie tylko poważnie. Powiedz, czy Ty jesteś zdrowy psychicznie? (żeby było jasne pytam na poważnie, nie kpię oraz nie obrażam ludzi psychicznie chorych na całym świecie) Wiem, że są ludzie z natury histeryczni, którzy przerysowują rzeczywistość wokół siebie. Stłuczona szklanka będzie równoznaczna ze zdemolowanym domem a katar będzie wieścił rychłą śmierć. Twoje zachowanie właśnie tak wygląda. I chyba wolę wierzyć w to, że są to jakieś zaburzenia psychiczne niż w to, że to cynizm. Jest takie powiedzenie, że nieszczęściem dla cynika jest spotkanie kogoś szczęśliwego, gdyż szczęśliwy człowiek nie pozwoli sobą manipulować. I dlatego wierząc w mieszkańców naszej gminy jestem przekonany, że nie dadzą sobą w tak ohydny sposób manipulować. W jaki sposób którekolwiek z moich słów można było potraktować jako obrażanie budowniczych sali gimnastycznej czy ośrodka zdrowia. Chłopcze nie ograniczaj się napisz, że obraziłem budowniczych kościoła w Wąwolnicy,  Jana Firleja, który odbudował Wąwolnicę po spaleniu w 1567, a być może nawet kpiłem z założycieli naszej miejscowości z XI w. Tak kończy się dyskusja bez argumentów, z góry skazana na porażkę. Najpierw prężymy muskuły, jaki to wójt taki nie owaki, jaka tragedia dzieje się w gminie, niedopięte budżety itd. itp. A jak obśmiałem po kolei, krok po kroku każdą z Waszych pseudonaukowych i pseudofachowych teorii to trzeba z siebie zrobić ofiarę. No i jeszcze ten tekst o tym, że porównałem ludzi do zwierząt. No po prostu zabrakło mi słów. Rzadko mi się to zdarza, a jednak tym razem po prostu brak słów. Po pierwsze to nie ja jestem autorem wpisu z 10:25. Napisany był on w taki sposób, że czytając go nie do końca wiedziałem czy autor jest po mojej czy Waszej stronie. Ponieważ napisałeś, że Ty pracujesz o 10:25 to przyjąłem, że jest to dyskusja ze mną i odpowiedziałem, że dla mnie jest to dobry czas na dyskusję. Ale nawet możemy przyjąć, że to mój wpis. Jak można takie jedno nic nie znaczące zdanie odczytać jako zrównanie ludzi ze zwierzętami! Zapytam jeszcze raz czy naprawdę jesteś zdrowy psychicznie? Co ciekawe nie byłeś jakoś szczególnie oburzony pisząc późniejszego posta z 20:38. Czyli całego następnego dnia potrzebowałeś, żeby wymyśleć to porównanie ludzi ze zwierzętami i dopiero wtedy się oburzyć? Powtórzę jeszcze raz tak się kończy totalny brak argumentów.
Drogi Mieszkańcu widzę, że chcesz koniecznie na poważnie więc dzisiaj będzie tylko poważnie. Powiedz, czy Ty jesteś zdrowy psychicznie? (żeby było jasne pytam na poważnie, nie kpię oraz nie obrażam ludzi psychicznie chorych na całym świecie) Wiem, że są ludzie z natury histeryczni, którzy przerysowują rzeczywistość wokół siebie. Stłuczona szklanka będzie równoznaczna ze zdemolowanym domem a katar będzie wieścił rychłą śmierć. Twoje zachowanie właśnie tak wygląda. I chyba wolę wierzyć w to, że są to jakieś zaburzenia psychiczne niż w to, że t... rozwiń
Avatar
mieszkaniec / 5 dni temu o 20:57
Przerwałem czytanie twojego wpisu, bo już w pierwszych słowach przyznałeś, że jesteś autorem tych ochydnych słów z 10.25. W tym jednym krótkim zdaniu, powiedziałeś o sobie wszystko. Bez względu na to kim jesteś i jakie jeszcze przyjmiesz wcielenia na tym forum, nie jestem w stanie czytać postów i dyskutować z kimś kto publicznie zrównuje ludzi ze zwierzętami, bo to one nie mają szarych komórek. I to wszystko w obronie jakiegoś tymczasowego wójta. Tak, jakiegoś, bo jeśli on jest dobry to jego poprzednicy nie mają się czego wstydzić. Bo to poprzednicy, przy ogromnym wsparciu i wysiłku mieszkańców gminy zbudowali drogi, ulice, chodniki, kanalizację, wodociągi, gazociąg, salę gimnastyczną w Wąwolnicy (budowę wspierały społeczne komitety). Ci ludzie żyją i mają prawo czuć się obrażani. Zbudowali także ośrodek zdrowia (wykupowali cegiełki) w którym tymczasowy za darmo mieszkał, a także budynek urzędu gminy, z którego tymczasowy śmie opluwać poprzedników i mieszkańców, wmawiając wszystkim dookoła, że przed nim niczego tu nie zrobiono. I to wszystko za 10 tyś. zł miesięcznie. Na tym forum i nie tylko chcę i będę dyskutować o obecnej i przyszłej władzy gm. Wąwolnica i o przyszłości tej gminy.
Przerwałem czytanie twojego wpisu, bo już w pierwszych słowach przyznałeś, że jesteś autorem tych ochydnych słów z 10.25. W tym jednym krótkim zdaniu, powiedziałeś o sobie wszystko. Bez względu na to kim jesteś i jakie jeszcze przyjmiesz wcielenia na tym forum, nie jestem w stanie czytać postów i dyskutować z kimś kto publicznie zrównuje ludzi ze zwierzętami, bo to one nie mają szarych komórek. I to wszystko w obronie jakiegoś tymczasowego wójta. Tak, jakiegoś, bo jeśli on jest dobry to jego poprzednicy nie mają się czego wstydzić. Bo to pop... rozwiń
Avatar
/ 5 dni temu o 09:38
Cześć. Drogi Mieszkańcu Ty się dużo kształciłeś i o 10:25 pracujesz, ja nie chciałem się uczyć i pracuję na 3 zmianę ładując ręcznie węgiel na wagony w Bogdance. No niestety ktoś to musi robić. Dlatego 10:25 to dla mnie doskonała godziną na to, żeby zamienić z Wami kilka zdań. Panie Adamie, a kogóż to ja obraziłem? I Pan to pisze? Proszę poczytać swoje historyczne wpisy to może zmieni się Panu perspektywa. Nagle Panu Wersal się zamarzył? Panowie czy nie widzicie, że mówiąc wprost robię sobie z Waszych wybitnych przemyśleń jaja? No przecież nie da się poważnie rozmawiać na temat samo spłacających się kredytów, samo remontujących (tak tak pamiętam remonty a nie budowa) się dróg itp. Macie takie parcie na pisanie negatywnych rzeczy o obecnej władzy, że w sytuacji, w której tyle się buduje (przepraszam remontuje) a gmina jak sami przyznajecie pięknieje, musicie dokonywać ekwilibrystyki umysłowej, z której wychodzi co wchodzi. I robi się śmiesznie. Ale proszę nie mylić tego z obrażaniem kogokolwiek. Ale tak naprawdę podoba mi się zmiana Waszego tonu. Jeden, który nie wytrzymał ciśnienia w starciu z poezją Szymborskiej, i stwierdził, że zawiesza swoją obecność na forum teraz kolejni, którzy z atakujących stali się ofiarami i podobno czują się obrażani. Co prawda po zmianie tonu nie do końca rozumiem z jakiego powodu Pan Mieszkaniec poczuł potrzebę podzielenia się ze mną informacją o swoim wykształceniu, o tym, że potrafi czytać budżety oraz, że w Internecie można znaleźć informacje na temat budżetów: centralnego, województw itd. Ale przyjmuję to. Lepsze to niż „kredyt się spłaca bo się spłaca bo przyjdzie komornik”. Muszę kończyć i się zdrzemnąć bo w końcu o 22:00 trzeba znów brać za łopatę i na hałdę. Ale jeszcze tylko jedno zdanie. Byłem już w Waszej opinii na tym forum: wójtem, przewodniczącą, teraz rozumiem, że sugerujecie, że jestem sekretarzem  wysyłacie mnie do Kazimierza. Za każdym razem rozpoznajecie mnie „po stylu wypowiedzi”. Kim będę jutro? No już teraz naprawdę kończę ale przypomniał mi się jeden cytat z Vabanku. Pamiętacie co Kwinto kazał przekazać Spiętemu? Żeby się rozpiął. Biorąc pod uwagę poziom Waszego spięcia ja Wam też to radzę i szczerze tego życzę.
Cześć. Drogi Mieszkańcu Ty się dużo kształciłeś i o 10:25 pracujesz, ja nie chciałem się uczyć i pracuję na 3 zmianę ładując ręcznie węgiel na wagony w Bogdance. No niestety ktoś to musi robić. Dlatego 10:25 to dla mnie doskonała godziną na to, żeby zamienić z Wami kilka zdań. Panie Adamie, a kogóż to ja obraziłem? I Pan to pisze? Proszę poczytać swoje historyczne wpisy to może zmieni się Panu perspektywa. Nagle Panu Wersal się zamarzył? Panowie czy nie widzicie, że mówiąc wprost robię sobie z Waszych wybitnych przemyśleń jaja? No przecież n... rozwiń
Avatar
Adam Bieniek / 6 dni temu o 21:04
A jednak jest parę osób które myślą podobnie jak ja  i nie dają się kupić na różne czary mary naszego Odnowiciela . I co masz zamiar z tym"bum bum " zrobić . Wszystkich będziesz ośmieszał  . Co jeszcze wymyślisz nauczycielu żeby kogoś obrazić . Moje spojrzenie na sytuację to tylko zdrowo rozsądkowe prawo wyborcy a nie nienawiść jak to określiłeś do kogokolwiek . A na jesieni będę to prawo miał znów i nie ja tylko . Inni ludzie też . Uwierz mi jest sporo osób które też skorzystaja z tego prawa i rozliczą tą kadencję . Pozdrawiam serdecznie
Avatar
mieszkaniec / 6 dni temu o 20:38
Zgoda, bo my o godz. 10.25 pracujemy, a nie bumbamy. Tak się rozbumbałeś, że bumnij się do Kazimierza razem z ekipą, która tam dokonała wielkiego skoku cywilizacyjnego i teraz próbuje skakać w Gminie Wąwolnica. A może to bum, bum to jakiś nowy język na forum, którego nie znam i nie zamierzam w ten sposób dyskutować, to nie jest mój poziom. Na budżetach nie tylko gmin się znam i umiem je czytać, bo to wynika z wykształcenia jakie posiadam. Jeśli nie wiesz to powiem, że w internecie też można znależć wszystkie informacje na temat budżetu centralnego, województw, powiatów i poszczególnych gmin. I stamtąd można wyczytać skąd się biorą pieniądze na poszczególne zadania i cele administracji publicznej. Media też informują, że budżet państwa ma obecnie znacznie zwiększone dochody i stąd większe nakłady na rozwój kraju.Z tego tytułu Gm. Wąwolnica też dostaje większe środki finansowe na rozwój infrastruktury. W świetle tego remont kilku kilometrów dróg nie jest czymś nadzwyczajnym. O innych inwestycjach nie słyszałem i nie dowiedziałem się o nich z tego forum, chociaż ten od bum, bum często o nich wspomina, nie podając żadnych szczegółów.   Widzę, że nadal czytasz kolorowe czasopisma i na ich podstawie oceniasz innych. Poza tym ważne jest nie tylko to co władza robi, ale również sposób w jaki to robi i jak się komunikuje ze społeczeństwem. Świetny przykład to artykuł z ostatniej Wspólnoty Puławskiej str. 7 tyt. "Z domu wychodzimy po miedzy". Ocenę poziomu wypowiedzi władz gminy pozostawiam bez komentarza. Źle jest jeśli przez całą kadencję wyborców uważa za jednostki bez szarych komórek, a przed wyborami manipuluje i mami obiecankami. A tak na marginesie to nie pamiętam, kiedy załatwiełem coś w Urzędzie Gminy Wąwolnica, nie mówiąc już o tym, że nigdy tam nie pracowałem. Znam kilku obecnych i byłych pracowników Urzędu Gminy Wąwolnica. Interesuję się działalnościa administracji publicznej.  Nie popieram obecnych władz gminy. Dobrze, że są ludzie, którzy śledzą działania wójta i potrafią w sposób cywilizowany dyskutować o tym na forum i nie tylko na forum. 
Zgoda, bo my o godz. 10.25 pracujemy, a nie bumbamy. Tak się rozbumbałeś, że bumnij się do Kazimierza razem z ekipą, która tam dokonała wielkiego skoku cywilizacyjnego i teraz próbuje skakać w Gminie Wąwolnica. A może to bum, bum to jakiś nowy język na forum, którego nie znam i nie zamierzam w ten sposób dyskutować, to nie jest mój poziom. Na budżetach nie tylko gmin się znam i umiem je czytać, bo to wynika z wykształcenia jakie posiadam. Jeśli nie wiesz to powiem, że w internecie też można znależć wszystkie informacje na temat budżetu centr... rozwiń
Avatar
Gość / 6 dni temu o 10:25
No i głuche bum bum,bez szarych komórek.
Avatar
/ 6 dni temu o 09:51
Ok pokonaliście mnie. Nie wiem czy mądrością czy głupotą ale z pewnością czuję się pokonany. Leżę na deskach i nie oddycham. Nie wiem czy po takim ciosie jeszcze kiedykolwiek się podniosę i wrócę na ring(czytaj forum). Kredyt się spłaca bo się spłaca i już. A ja głupi myślałem, że rozmawiamy o tym, że udaje się przeprowadzać kolejne inwestycje bez dalszego zadłużania gminy. Okazuje się, że rozmawialiśmy o samej czynności spłacania kredytu jako takiej, „bo przyjdzie komornik”. Najpierw nie wiedziałem, że droga w Karmanowicach nie jest drogą gminną i dlatego użyłem jej jako przykładu jak jeden z Panów podchodzi do wszystkiego co uda się zrobić wójtowi a teraz jeszcze zostałem dobity tym, że napisałem o budowie dróg a przecież są to same remonty. Błyskotliwość 12 punktów w skali od 1 do 10. Poczułem się naprawdę malutki. Najpierw jakieś dziwne hasło pt. „nie dopinający się budżet” teraz jakiś „historyczny budżet”. Kompletnie nie wiem o co chodzi ale to na pewno moje braki w wykształceniu. Podobno zwiększono dotacje na remonty dróg w woj. lubelskim, podobno mówili w telewizji. A nie mówili jaki „skok cywilizacyjny” poczyniły gminy szczególnie w okresie od 2009 do 2013 roku? Te gminy, które potrafiły pozyskiwać środki tak jak dzisiejsze władze gminy? Widzieliście w tamtych latach jakieś szczególny natłok inwestycji w Wąwolnicy? Wiedzieliście, że było wiele programów, chociażby dla szkół, na odnowę miejsc pamięci itp. które nie wymagały wkładu własnego? Wystarczyło wyciągnąć rękę po to, co leżało na ulicy. To co dziś się buduje jest niczym w porównaniu do tego co można było zbudować w tamtych latach. Ale w Wąwolnicy nie do końca się dało bo trzeba było potrafić skutecznie aplikować o te kontrakty oraz mieć środki na wkład własny. A nie było z czego na wkład własny bo gmina była zadłużona po uszy. Uprzedzam, że wiem doskonale, że Was nie przekonałem. Ludzie, którzy mają w głowie zawiść nie mają już miejsca na szare komórki a tym samym tracą możliwość logicznego myślenia i przyjmowania jakichkolwiek argumentów. Pozostaje tylko głuche bum bum… Aha jeszcze jedna sprawa. Kompletnie nie interesuje mnie kim są moi rozmówcy. Ale skoro tak często lubicie się bawić w zgadywanie kim jest ten czy tamten forumowicz, który dobrze się wypowie na temat obecnych władz gminy to i ja się zabawię i powiem, że mam wrażenie, że forumowicz występujący pod nickiem „mieszkaniec” ze swoim rozumowaniem musiał być kiedyś we władzach gminy. To by tłumaczyło poziom prężności gminy w latach ubiegłych.
Ok pokonaliście mnie. Nie wiem czy mądrością czy głupotą ale z pewnością czuję się pokonany. Leżę na deskach i nie oddycham. Nie wiem czy po takim ciosie jeszcze kiedykolwiek się podniosę i wrócę na ring(czytaj forum). Kredyt się spłaca bo się spłaca i już. A ja głupi myślałem, że rozmawiamy o tym, że udaje się przeprowadzać kolejne inwestycje bez dalszego zadłużania gminy. Okazuje się, że rozmawialiśmy o samej czynności spłacania kredytu jako takiej, „bo przyjdzie komornik”. Najpierw nie wiedziałem, że droga w Karmanowicach nie jest drogą g... rozwiń
Avatar
mieszkaniec / 16 maja 2018 o 22:09
Oj ty bum, bum weż sobie ESPUMISAN będziesz lepiej bumał, a potem Valerin Forte i się prześpij. Bo jak się nie znasz to się nie wcinaj. Jest dokładnie tak jak napisano. Kredyt się zmniejsza bo musi być spłacany. W przeciwnym razie komornik pomoże. W budżecie nie ma żadnego nowego źródła dochodów. Tymczasowy nie podjął żadnych działań aby pozyskać takie źródła. Historyczny budżet wziął się stąd, że wpłynęła dotacja celowa na 500+. Drogi nie buduje się tylko remontuje te ,które wybudowali poprzednicy. Żaden to wyczyn, w telewizji mówili, że w tym roku zwiększono dotacje na remonty dróg w gminach woj. lubelskiego. A poza tym za 10 tyś. zł poborów tymczasowy coś kolwiek powinien zrobić. Jak każdy pracujący.  
Oj ty bum, bum weż sobie ESPUMISAN będziesz lepiej bumał, a potem Valerin Forte i się prześpij. Bo jak się nie znasz to się nie wcinaj. Jest dokładnie tak jak napisano. Kredyt się zmniejsza bo musi być spłacany. W przeciwnym razie komornik pomoże. W budżecie nie ma żadnego nowego źródła dochodów. Tymczasowy nie podjął żadnych działań aby pozyskać takie źródła. Historyczny budżet wziął się stąd, że wpłynęła dotacja celowa na 500+. Drogi nie buduje się tylko remontuje te ,które wybudowali poprzednicy. Żaden to wyczyn, w telewizji mówili, że w ... rozwiń
Avatar
/ 2 dni temu o 08:15
Bardzo dobrze powiedziane. Sympatie lub antypatie pojedynczych osób nie powinny rzutować na dobro całej gminy. Nota bene zwierzęta a nawet jak się okazuje ryby mają tzw szare komórki.
Avatar
Gość / 3 dni temu o 16:04
Gmina Wawolnica pięknieje i ma w końcu prawdziwego wójta który dwoi sie i troi żeby cos GKS ludzi zrobic. Niestety zawsze znajdzie sie ktoś kto to skrytykuje ale domyślam sie ze tak niestety jest wszędzie. W Naleczowie wszystkie kluczowe projekty poległy, u nas odwrotnie, dzieje sie naprawdę dużo a wazne tez jest to ze Wojt jest normalnym facetem a nie odlecianym kosmitą na stołku.
Avatar
/ 4 dni temu o 09:43
Drogi Mieszkańcu widzę, że chcesz koniecznie na poważnie więc dzisiaj będzie tylko poważnie. Powiedz, czy Ty jesteś zdrowy psychicznie? (żeby było jasne pytam na poważnie, nie kpię oraz nie obrażam ludzi psychicznie chorych na całym świecie) Wiem, że są ludzie z natury histeryczni, którzy przerysowują rzeczywistość wokół siebie. Stłuczona szklanka będzie równoznaczna ze zdemolowanym domem a katar będzie wieścił rychłą śmierć. Twoje zachowanie właśnie tak wygląda. I chyba wolę wierzyć w to, że są to jakieś zaburzenia psychiczne niż w to, że to cynizm. Jest takie powiedzenie, że nieszczęściem dla cynika jest spotkanie kogoś szczęśliwego, gdyż szczęśliwy człowiek nie pozwoli sobą manipulować. I dlatego wierząc w mieszkańców naszej gminy jestem przekonany, że nie dadzą sobą w tak ohydny sposób manipulować. W jaki sposób którekolwiek z moich słów można było potraktować jako obrażanie budowniczych sali gimnastycznej czy ośrodka zdrowia. Chłopcze nie ograniczaj się napisz, że obraziłem budowniczych kościoła w Wąwolnicy,  Jana Firleja, który odbudował Wąwolnicę po spaleniu w 1567, a być może nawet kpiłem z założycieli naszej miejscowości z XI w. Tak kończy się dyskusja bez argumentów, z góry skazana na porażkę. Najpierw prężymy muskuły, jaki to wójt taki nie owaki, jaka tragedia dzieje się w gminie, niedopięte budżety itd. itp. A jak obśmiałem po kolei, krok po kroku każdą z Waszych pseudonaukowych i pseudofachowych teorii to trzeba z siebie zrobić ofiarę. No i jeszcze ten tekst o tym, że porównałem ludzi do zwierząt. No po prostu zabrakło mi słów. Rzadko mi się to zdarza, a jednak tym razem po prostu brak słów. Po pierwsze to nie ja jestem autorem wpisu z 10:25. Napisany był on w taki sposób, że czytając go nie do końca wiedziałem czy autor jest po mojej czy Waszej stronie. Ponieważ napisałeś, że Ty pracujesz o 10:25 to przyjąłem, że jest to dyskusja ze mną i odpowiedziałem, że dla mnie jest to dobry czas na dyskusję. Ale nawet możemy przyjąć, że to mój wpis. Jak można takie jedno nic nie znaczące zdanie odczytać jako zrównanie ludzi ze zwierzętami! Zapytam jeszcze raz czy naprawdę jesteś zdrowy psychicznie? Co ciekawe nie byłeś jakoś szczególnie oburzony pisząc późniejszego posta z 20:38. Czyli całego następnego dnia potrzebowałeś, żeby wymyśleć to porównanie ludzi ze zwierzętami i dopiero wtedy się oburzyć? Powtórzę jeszcze raz tak się kończy totalny brak argumentów.
Drogi Mieszkańcu widzę, że chcesz koniecznie na poważnie więc dzisiaj będzie tylko poważnie. Powiedz, czy Ty jesteś zdrowy psychicznie? (żeby było jasne pytam na poważnie, nie kpię oraz nie obrażam ludzi psychicznie chorych na całym świecie) Wiem, że są ludzie z natury histeryczni, którzy przerysowują rzeczywistość wokół siebie. Stłuczona szklanka będzie równoznaczna ze zdemolowanym domem a katar będzie wieścił rychłą śmierć. Twoje zachowanie właśnie tak wygląda. I chyba wolę wierzyć w to, że są to jakieś zaburzenia psychiczne niż w to, że t... rozwiń
Avatar
mieszkaniec / 5 dni temu o 20:57
Przerwałem czytanie twojego wpisu, bo już w pierwszych słowach przyznałeś, że jesteś autorem tych ochydnych słów z 10.25. W tym jednym krótkim zdaniu, powiedziałeś o sobie wszystko. Bez względu na to kim jesteś i jakie jeszcze przyjmiesz wcielenia na tym forum, nie jestem w stanie czytać postów i dyskutować z kimś kto publicznie zrównuje ludzi ze zwierzętami, bo to one nie mają szarych komórek. I to wszystko w obronie jakiegoś tymczasowego wójta. Tak, jakiegoś, bo jeśli on jest dobry to jego poprzednicy nie mają się czego wstydzić. Bo to poprzednicy, przy ogromnym wsparciu i wysiłku mieszkańców gminy zbudowali drogi, ulice, chodniki, kanalizację, wodociągi, gazociąg, salę gimnastyczną w Wąwolnicy (budowę wspierały społeczne komitety). Ci ludzie żyją i mają prawo czuć się obrażani. Zbudowali także ośrodek zdrowia (wykupowali cegiełki) w którym tymczasowy za darmo mieszkał, a także budynek urzędu gminy, z którego tymczasowy śmie opluwać poprzedników i mieszkańców, wmawiając wszystkim dookoła, że przed nim niczego tu nie zrobiono. I to wszystko za 10 tyś. zł miesięcznie. Na tym forum i nie tylko chcę i będę dyskutować o obecnej i przyszłej władzy gm. Wąwolnica i o przyszłości tej gminy.
Przerwałem czytanie twojego wpisu, bo już w pierwszych słowach przyznałeś, że jesteś autorem tych ochydnych słów z 10.25. W tym jednym krótkim zdaniu, powiedziałeś o sobie wszystko. Bez względu na to kim jesteś i jakie jeszcze przyjmiesz wcielenia na tym forum, nie jestem w stanie czytać postów i dyskutować z kimś kto publicznie zrównuje ludzi ze zwierzętami, bo to one nie mają szarych komórek. I to wszystko w obronie jakiegoś tymczasowego wójta. Tak, jakiegoś, bo jeśli on jest dobry to jego poprzednicy nie mają się czego wstydzić. Bo to pop... rozwiń
Avatar
/ 5 dni temu o 09:38
Cześć. Drogi Mieszkańcu Ty się dużo kształciłeś i o 10:25 pracujesz, ja nie chciałem się uczyć i pracuję na 3 zmianę ładując ręcznie węgiel na wagony w Bogdance. No niestety ktoś to musi robić. Dlatego 10:25 to dla mnie doskonała godziną na to, żeby zamienić z Wami kilka zdań. Panie Adamie, a kogóż to ja obraziłem? I Pan to pisze? Proszę poczytać swoje historyczne wpisy to może zmieni się Panu perspektywa. Nagle Panu Wersal się zamarzył? Panowie czy nie widzicie, że mówiąc wprost robię sobie z Waszych wybitnych przemyśleń jaja? No przecież nie da się poważnie rozmawiać na temat samo spłacających się kredytów, samo remontujących (tak tak pamiętam remonty a nie budowa) się dróg itp. Macie takie parcie na pisanie negatywnych rzeczy o obecnej władzy, że w sytuacji, w której tyle się buduje (przepraszam remontuje) a gmina jak sami przyznajecie pięknieje, musicie dokonywać ekwilibrystyki umysłowej, z której wychodzi co wchodzi. I robi się śmiesznie. Ale proszę nie mylić tego z obrażaniem kogokolwiek. Ale tak naprawdę podoba mi się zmiana Waszego tonu. Jeden, który nie wytrzymał ciśnienia w starciu z poezją Szymborskiej, i stwierdził, że zawiesza swoją obecność na forum teraz kolejni, którzy z atakujących stali się ofiarami i podobno czują się obrażani. Co prawda po zmianie tonu nie do końca rozumiem z jakiego powodu Pan Mieszkaniec poczuł potrzebę podzielenia się ze mną informacją o swoim wykształceniu, o tym, że potrafi czytać budżety oraz, że w Internecie można znaleźć informacje na temat budżetów: centralnego, województw itd. Ale przyjmuję to. Lepsze to niż „kredyt się spłaca bo się spłaca bo przyjdzie komornik”. Muszę kończyć i się zdrzemnąć bo w końcu o 22:00 trzeba znów brać za łopatę i na hałdę. Ale jeszcze tylko jedno zdanie. Byłem już w Waszej opinii na tym forum: wójtem, przewodniczącą, teraz rozumiem, że sugerujecie, że jestem sekretarzem  wysyłacie mnie do Kazimierza. Za każdym razem rozpoznajecie mnie „po stylu wypowiedzi”. Kim będę jutro? No już teraz naprawdę kończę ale przypomniał mi się jeden cytat z Vabanku. Pamiętacie co Kwinto kazał przekazać Spiętemu? Żeby się rozpiął. Biorąc pod uwagę poziom Waszego spięcia ja Wam też to radzę i szczerze tego życzę.
Cześć. Drogi Mieszkańcu Ty się dużo kształciłeś i o 10:25 pracujesz, ja nie chciałem się uczyć i pracuję na 3 zmianę ładując ręcznie węgiel na wagony w Bogdance. No niestety ktoś to musi robić. Dlatego 10:25 to dla mnie doskonała godziną na to, żeby zamienić z Wami kilka zdań. Panie Adamie, a kogóż to ja obraziłem? I Pan to pisze? Proszę poczytać swoje historyczne wpisy to może zmieni się Panu perspektywa. Nagle Panu Wersal się zamarzył? Panowie czy nie widzicie, że mówiąc wprost robię sobie z Waszych wybitnych przemyśleń jaja? No przecież n... rozwiń
Avatar
Adam Bieniek / 6 dni temu o 21:04
A jednak jest parę osób które myślą podobnie jak ja  i nie dają się kupić na różne czary mary naszego Odnowiciela . I co masz zamiar z tym"bum bum " zrobić . Wszystkich będziesz ośmieszał  . Co jeszcze wymyślisz nauczycielu żeby kogoś obrazić . Moje spojrzenie na sytuację to tylko zdrowo rozsądkowe prawo wyborcy a nie nienawiść jak to określiłeś do kogokolwiek . A na jesieni będę to prawo miał znów i nie ja tylko . Inni ludzie też . Uwierz mi jest sporo osób które też skorzystaja z tego prawa i rozliczą tą kadencję . Pozdrawiam serdecznie
Avatar
mieszkaniec / 6 dni temu o 20:38
Zgoda, bo my o godz. 10.25 pracujemy, a nie bumbamy. Tak się rozbumbałeś, że bumnij się do Kazimierza razem z ekipą, która tam dokonała wielkiego skoku cywilizacyjnego i teraz próbuje skakać w Gminie Wąwolnica. A może to bum, bum to jakiś nowy język na forum, którego nie znam i nie zamierzam w ten sposób dyskutować, to nie jest mój poziom. Na budżetach nie tylko gmin się znam i umiem je czytać, bo to wynika z wykształcenia jakie posiadam. Jeśli nie wiesz to powiem, że w internecie też można znależć wszystkie informacje na temat budżetu centralnego, województw, powiatów i poszczególnych gmin. I stamtąd można wyczytać skąd się biorą pieniądze na poszczególne zadania i cele administracji publicznej. Media też informują, że budżet państwa ma obecnie znacznie zwiększone dochody i stąd większe nakłady na rozwój kraju.Z tego tytułu Gm. Wąwolnica też dostaje większe środki finansowe na rozwój infrastruktury. W świetle tego remont kilku kilometrów dróg nie jest czymś nadzwyczajnym. O innych inwestycjach nie słyszałem i nie dowiedziałem się o nich z tego forum, chociaż ten od bum, bum często o nich wspomina, nie podając żadnych szczegółów.   Widzę, że nadal czytasz kolorowe czasopisma i na ich podstawie oceniasz innych. Poza tym ważne jest nie tylko to co władza robi, ale również sposób w jaki to robi i jak się komunikuje ze społeczeństwem. Świetny przykład to artykuł z ostatniej Wspólnoty Puławskiej str. 7 tyt. "Z domu wychodzimy po miedzy". Ocenę poziomu wypowiedzi władz gminy pozostawiam bez komentarza. Źle jest jeśli przez całą kadencję wyborców uważa za jednostki bez szarych komórek, a przed wyborami manipuluje i mami obiecankami. A tak na marginesie to nie pamiętam, kiedy załatwiełem coś w Urzędzie Gminy Wąwolnica, nie mówiąc już o tym, że nigdy tam nie pracowałem. Znam kilku obecnych i byłych pracowników Urzędu Gminy Wąwolnica. Interesuję się działalnościa administracji publicznej.  Nie popieram obecnych władz gminy. Dobrze, że są ludzie, którzy śledzą działania wójta i potrafią w sposób cywilizowany dyskutować o tym na forum i nie tylko na forum. 
Zgoda, bo my o godz. 10.25 pracujemy, a nie bumbamy. Tak się rozbumbałeś, że bumnij się do Kazimierza razem z ekipą, która tam dokonała wielkiego skoku cywilizacyjnego i teraz próbuje skakać w Gminie Wąwolnica. A może to bum, bum to jakiś nowy język na forum, którego nie znam i nie zamierzam w ten sposób dyskutować, to nie jest mój poziom. Na budżetach nie tylko gmin się znam i umiem je czytać, bo to wynika z wykształcenia jakie posiadam. Jeśli nie wiesz to powiem, że w internecie też można znależć wszystkie informacje na temat budżetu centr... rozwiń
Avatar
Gość / 6 dni temu o 10:25
No i głuche bum bum,bez szarych komórek.
Avatar
/ 6 dni temu o 09:51
Ok pokonaliście mnie. Nie wiem czy mądrością czy głupotą ale z pewnością czuję się pokonany. Leżę na deskach i nie oddycham. Nie wiem czy po takim ciosie jeszcze kiedykolwiek się podniosę i wrócę na ring(czytaj forum). Kredyt się spłaca bo się spłaca i już. A ja głupi myślałem, że rozmawiamy o tym, że udaje się przeprowadzać kolejne inwestycje bez dalszego zadłużania gminy. Okazuje się, że rozmawialiśmy o samej czynności spłacania kredytu jako takiej, „bo przyjdzie komornik”. Najpierw nie wiedziałem, że droga w Karmanowicach nie jest drogą gminną i dlatego użyłem jej jako przykładu jak jeden z Panów podchodzi do wszystkiego co uda się zrobić wójtowi a teraz jeszcze zostałem dobity tym, że napisałem o budowie dróg a przecież są to same remonty. Błyskotliwość 12 punktów w skali od 1 do 10. Poczułem się naprawdę malutki. Najpierw jakieś dziwne hasło pt. „nie dopinający się budżet” teraz jakiś „historyczny budżet”. Kompletnie nie wiem o co chodzi ale to na pewno moje braki w wykształceniu. Podobno zwiększono dotacje na remonty dróg w woj. lubelskim, podobno mówili w telewizji. A nie mówili jaki „skok cywilizacyjny” poczyniły gminy szczególnie w okresie od 2009 do 2013 roku? Te gminy, które potrafiły pozyskiwać środki tak jak dzisiejsze władze gminy? Widzieliście w tamtych latach jakieś szczególny natłok inwestycji w Wąwolnicy? Wiedzieliście, że było wiele programów, chociażby dla szkół, na odnowę miejsc pamięci itp. które nie wymagały wkładu własnego? Wystarczyło wyciągnąć rękę po to, co leżało na ulicy. To co dziś się buduje jest niczym w porównaniu do tego co można było zbudować w tamtych latach. Ale w Wąwolnicy nie do końca się dało bo trzeba było potrafić skutecznie aplikować o te kontrakty oraz mieć środki na wkład własny. A nie było z czego na wkład własny bo gmina była zadłużona po uszy. Uprzedzam, że wiem doskonale, że Was nie przekonałem. Ludzie, którzy mają w głowie zawiść nie mają już miejsca na szare komórki a tym samym tracą możliwość logicznego myślenia i przyjmowania jakichkolwiek argumentów. Pozostaje tylko głuche bum bum… Aha jeszcze jedna sprawa. Kompletnie nie interesuje mnie kim są moi rozmówcy. Ale skoro tak często lubicie się bawić w zgadywanie kim jest ten czy tamten forumowicz, który dobrze się wypowie na temat obecnych władz gminy to i ja się zabawię i powiem, że mam wrażenie, że forumowicz występujący pod nickiem „mieszkaniec” ze swoim rozumowaniem musiał być kiedyś we władzach gminy. To by tłumaczyło poziom prężności gminy w latach ubiegłych.
Ok pokonaliście mnie. Nie wiem czy mądrością czy głupotą ale z pewnością czuję się pokonany. Leżę na deskach i nie oddycham. Nie wiem czy po takim ciosie jeszcze kiedykolwiek się podniosę i wrócę na ring(czytaj forum). Kredyt się spłaca bo się spłaca i już. A ja głupi myślałem, że rozmawiamy o tym, że udaje się przeprowadzać kolejne inwestycje bez dalszego zadłużania gminy. Okazuje się, że rozmawialiśmy o samej czynności spłacania kredytu jako takiej, „bo przyjdzie komornik”. Najpierw nie wiedziałem, że droga w Karmanowicach nie jest drogą g... rozwiń
Avatar
mieszkaniec / 16 maja 2018 o 22:09
Oj ty bum, bum weż sobie ESPUMISAN będziesz lepiej bumał, a potem Valerin Forte i się prześpij. Bo jak się nie znasz to się nie wcinaj. Jest dokładnie tak jak napisano. Kredyt się zmniejsza bo musi być spłacany. W przeciwnym razie komornik pomoże. W budżecie nie ma żadnego nowego źródła dochodów. Tymczasowy nie podjął żadnych działań aby pozyskać takie źródła. Historyczny budżet wziął się stąd, że wpłynęła dotacja celowa na 500+. Drogi nie buduje się tylko remontuje te ,które wybudowali poprzednicy. Żaden to wyczyn, w telewizji mówili, że w tym roku zwiększono dotacje na remonty dróg w gminach woj. lubelskiego. A poza tym za 10 tyś. zł poborów tymczasowy coś kolwiek powinien zrobić. Jak każdy pracujący.  
Oj ty bum, bum weż sobie ESPUMISAN będziesz lepiej bumał, a potem Valerin Forte i się prześpij. Bo jak się nie znasz to się nie wcinaj. Jest dokładnie tak jak napisano. Kredyt się zmniejsza bo musi być spłacany. W przeciwnym razie komornik pomoże. W budżecie nie ma żadnego nowego źródła dochodów. Tymczasowy nie podjął żadnych działań aby pozyskać takie źródła. Historyczny budżet wziął się stąd, że wpłynęła dotacja celowa na 500+. Drogi nie buduje się tylko remontuje te ,które wybudowali poprzednicy. Żaden to wyczyn, w telewizji mówili, że w ... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 2408

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 23 maja 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 23 maja 2018 r. 0 0

Rząd obiecuje 22 nowe mosty. Jeden ma powstać w woj. lubelskim [lokalizacje]
galeria

Rząd obiecuje 22 nowe mosty. Jeden ma powstać w woj. lubelskim [lokalizacje] 9 10

W ciągu najbliższych lat zaproponujemy program budowy 22 mostów na Wiśle, Odrze, Bugu, Narwi, Pilicy, Warcie i w wielu miejscach Polski – poinformował we wtorek premier Mateusz Morawiecki. Znamy lokalizacje nowych mostów.

Puławy: Lista miejskich zadań do przeglądu

Puławy: Lista miejskich zadań do przeglądu 3 0

Puławscy radni w czwartek przyjmą raport o wykonaniu Programu Zamierzeń Inwestycyjnych. To dokument mówiący o tym, które z dziesiątek zaplanowanych zadań zostały już wykonane, a na które nadal czekamy. Wśród tych ostatnich jest m.in. przedłużenie ul. Powiśle, czy montaż windy w ratuszu.

Przemytnicy stracili 475 podrabianych kurtek. Ale ubrania się nie zmarnują

Przemytnicy stracili 475 podrabianych kurtek. Ale ubrania się nie zmarnują 23 1

Podrobione kurtki trafią do podopiecznych lubelskiego Polskiego Czerwonego Krzyża. Celnicy z Małaszewicz odebrali je przemytnikom.

Lublin: Skradziono wózek inwalidzki, rodzina prosi o pomoc

Lublin: Skradziono wózek inwalidzki, rodzina prosi o pomoc 37 3

Elektryczny wózek inwalidzki został skradziony z klatki bloku przy ul. Skautów w Lublinie.

Karczemna awantura, szarpanie i wyzwiska na przyjęciu komunijnym. O co poszło?
galeria
film

Karczemna awantura, szarpanie i wyzwiska na przyjęciu komunijnym. O co poszło? 70 13

Poszło o rosół, który ponoć miał być nieświeży. Do tego nie wszyscy mieli dostać drugie danie. Przyjęcie komunijne w restauracji „Krokus” w Chełmie zakończyło się karczemną awanturą, szarpaniem i wyzwiskami. Sprawą zajęła się policja i prokuratura.

Burze w woj. lubelskim: Spadł grad, wiele interwencji strażaków

Burze w woj. lubelskim: Spadł grad, wiele interwencji strażaków 35 2

Strażacy kilkanaście razy interweniowali po burzach, które przechodzą nad woj. lubelskim.

Lublin: Wystawa Grupy Twórczej w Galerii w Pasażu
25 maja 2018, 17:00

Lublin: Wystawa Grupy Twórczej w Galerii w Pasażu 1 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 25 maja o godz. 17 w Galerii w Pasażu (Pracownie Kultury Tatary, ul. Hutnicza 28A) odbędzie się wernisaż wystawy malarstwa Grupy Twórczej pod tytułem Pasja tworzenia.

Mieszkanie Plus w Lubelskiem: Premier wręczy klucze. Dlaczego niektórzy lokatorzy rezygnują?
galeria

Mieszkanie Plus w Lubelskiem: Premier wręczy klucze. Dlaczego niektórzy lokatorzy rezygnują? 53 13

W sobotę pierwsi lokatorzy dostaną klucze do Mieszkań Plus. A wręczać je będzie premier Mateusz Morawiecki. Tyle że lokale są w stanie deweloperskim i trzeba jeszcze grubych tysięcy, żeby w nich zamieszkać.

POP Arena: Alvaro Soler i Alphaville w Lublinie. Bilety na koncert już w sprzedaży
galeria
film

POP Arena: Alvaro Soler i Alphaville w Lublinie. Bilety na koncert już w sprzedaży 47 0

Dziś zaczęła się sprzedaż biletów na koncert POP Arena, którego główną gwiazdą będzie Alvaro Soler, przed którym wystąpi grupa Alphaville.

Azoty po raz szósty zagrają o brązowy medal

Azoty po raz szósty zagrają o brązowy medal 5 0

PGNIG SUPERLIGA PIŁKARZY RĘCZNYCH Po raz szósty w historii Azoty Puławy zagrają o trzecie miejsce mistrzostw Polski. Zmierzą się z rewelacyjną Gwardią Opole

Finałowy koncert XXII Forum Lutosławskiego
25 maja 2018, 19:00

Finałowy koncert XXII Forum Lutosławskiego 1 0

Co Gdzie Kiedy. Filharmonia Lubelska (ul. Curie-Skłodowskiej 5) zaprasza na finałowy koncert 22. edycji Forum Lutosławskiego MOST. W piątek, 25 maja o godz. 19 na scenie Filharmonii wystąpią Robert Kabara, Kamil Tomanek i Aleksandra Ohar.

Główna wygrana w Ekstra Pensji (losowanie 21.05.2018). 5000 zł miesięcznie przez 20 lat

Główna wygrana w Ekstra Pensji (losowanie 21.05.2018). 5000 zł miesięcznie przez 20 lat 0 0

Poniedziałkowe losowanie (21.05.2018) Ekstra Pensji okazało się szczęśliwe dla osoby, która kupiła zakład tej gry w punkcie LOTTO przy ulicy Kopernika 4 w Pucku (woj. pomorskie).

Pociągiem z Lublina nad popularne jezioro. Nowość w rozkładzie na wakacje
galeria
film

Pociągiem z Lublina nad popularne jezioro. Nowość w rozkładzie na wakacje 422 13

24 czerwca uruchomione ma być niedzielne połączenie kolejowe z Lublina do Włodawy przez Okuninkę. Pociąg ma kursować do ostatniej niedzieli sierpnia włącznie.

W sobotę derby Chełmianka - Motor. Bilet lepiej kupić wcześniej

W sobotę derby Chełmianka - Motor. Bilet lepiej kupić wcześniej 8 12

Końcówka sezonu zapowiada się niezwykle ciekawie. W walce o awans faworytami są: Resovia, KSZO i Motor. Temu tercetowi szyki może jeszcze pokrzyżować Chełmianka. Biało-zieloni w najbliższą sobotę zmierzą się w derbach z lubelskim klubem. Gospodarze spodziewają się tłumów na meczu, dlatego apelują o wcześniejszy zakup biletu

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium
Uwaga czytelniku!
Nie teraz Przeczytaj i wyraź zgodę

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.