List rektora KUL na Wielkanoc

Dodano: 13 kwietnia 2009, 10:26

List rektora KUL na Wielkanoc

(fot. Archiwum)

"Nie bójcie się! Jam zwyciężył świat”. Te słowa Zmartwychwstałego skierowane są nie tylko do niewiast, apostołów i uczniów, ale przede wszystkim do nas: do mnie i do Ciebie - przypomina w wielkanocnym liście ks. prof. Stanisław Wilk.
Multimedia
ks. Stanisław Wilk

ks. Stanisław Wilk (fot. kul.lublin.pl)

List rektora Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego w wielkanocny poniedziałek będzie czytany w kościołach w całym kraju. - Podobnie jak w spotkaniach opisanych w Ewangelii, również w spotkaniach z nami Zmartwychwstały Zbawiciel otwiera nasze serca na Jego słowo, nasze oczy na cuda Jego miłości i dobroci, a nasze usta na głoszenie Dobrej Nowiny - podkreśla ks. rektor.

- Tajemnica Odkupienia jest więc podstawą naszej nadziei, że z Chrystusem można pokonać zło; że w Chrystusie można stać się nowym człowiekiem, który kierować się będzie nie zakłamaniem, nienawiścią, wyzyskiem czy chęcią zniewolenia bliźniego, ale prawdą, miłością i sprawiedliwością. "Nie bójcie się!”. O takim nowym człowieku myślał i mówił Ojciec święty - przypomina w liście ks. prof. Wilk.
I dodaje: - Jakże aktualny jest Jego apel o przywrócenie blasku "naszemu pięknemu słowu uczciwość: uczciwość, która jest wyrazem ładu serca, uczciwość w słowie i czynie, uczciwość w rodzinie i stosunkach sąsiedzkich, w zakładzie pracy i w ministerstwie, w rzemiośle i handlu, uczciwość, po prostu uczciwość w całym życiu”. Ona bowiem jest źródłem wzajemnego zaufania, pokoju społecznego i prawdziwego rozwoju.

- Zmartwychwstały Chrystus jest dla nas wierzących źródłem głębokiej i prawdziwej radości - podkreśla ks. rektor. - A wiara w Zmartwychwstałego jest dla nas źródłem mocy i siły.

(mb)

Czytaj więcej o:
  • rektor kul list
Przeczytaj kolejny artykułzamknij okno X

Kolejne teczki wyciekły z lubelskiego IPN

alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!
Brak ankiety.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Zadzwoń 81 46 26 800

Napisz maila:

Napisz na Gadu-Gadu: 2231337

Serwisy społecznościowe

Corner Media sp. z o.o. w Lublinie zastrzegają, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.dziennikwschodni.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Corner Media i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

Polityka dotycząca plików cookie

Wszelkie prawa zastrzeżone. Corner Media sp. z o.o. w Lublinie. 2001-2015.