Zapisz dziecko do przedszkola - znamy zasady przyjęć

Dodano: 8 marca 2010, 10:42 Autor:

Rekrutacja dzieci do przedszkoli prowadzonych przez Miasto Lublin na rok szkolny 2010/2011 będzie prowadzona od 15 marca do 16 kwietnia.

Rekrutacja dzieci do przedszkoli prowadzonych przez Miasto Lublin na rok szkolny 2010/2011 będzie prowadzona od 15 marca do 16 kwietnia. (fot. Archiwum)

Lubelski Urząd Miasta ogłosił zasady tegorocznej rekrutacji do lubelskich przedszkoli. Zapisy ruszą za tydzień i potrwają do połowy kwietnia. Rodzice, którzy nie chcą biegać po przedszkolach, mogą złożyć wniosek przez Internet.

Kto do przedszkola

Wychowaniem przedszkolnym obejmuje się dzieci od początku roku szkolnego w roku kalendarzowym, w którym dziecko kończy 3 lata, do końca roku szkolnego w roku kalendarzowym, w którym dziecko kończy 6 lat. W szczególnie uzasadnionych przypadkach dyrektor przedszkola może przyjąć do przedszkola dziecko, które ukończyło 2,5 roku.

– Rekrutacja dzieci do przedszkoli prowadzonych przez Miasto Lublin na rok szkolny 2010/2011 będzie prowadzona od 15 marca do 16 kwietnia – poinformowała dziś Barbara Czołowska z Wydziału Oświaty i Wychowania UM.

Aby zgłosić dziecko do przedszkola należy dostarczyć do wybranej placówki uzupełnioną, wydrukowaną i podpisaną kartę zgłoszenia. Karty można złożyć jednocześnie w kilku przedszkolach.

Można też skorzystać z Internetu. – Formularz zgłoszenia dziecka do przedszkola będzie możliwy do uzupełnienia i wydrukowania ze strony www.przedszkola-zapisy.lublin.eu – wyjaśnia Czołowska. – Wprowadzając dane do formularza zgłoszenia poprzez stronę internetową, rodzice uzyskują możliwość wyboru 5 przedszkoli prowadzonych przez Miasto Lublin.

Co ważne, o przyjęciu nie decyduje kolejność zapisów. – Jeżeli liczba zgłoszonych dzieci do przedszkola nie przekracza liczby miejsc, przyjęć dokonuje dyrektor przedszkola – tłumaczy Czołowska. – Jeśli liczba zgłoszeń przekracza liczbę miejsc, o przyjęciu decyduje komisja powołana przez dyrektora (w jej skład wchodzą dyrektor przedszkola oraz przedstawiciele Rady Pedagogicznej i Rady Rodziców – red.).

Kryteria? W pierwszej kolejności przyjmowane są dzieci w wieku 6 lat odbywające roczne przygotowanie przedszkolne. W następnej – dzieci matek lub ojców samotnie je wychowujących, matek lub ojców, wobec których orzeczono znaczny lub umiarkowany stopień niepełnosprawności bądź całkowitą niezdolność do pracy oraz niezdolność do samodzielnej egzystencji, na podstawie odrębnych przepisów, a także dzieci umieszczone w rodzinach zastępczych.

Zasady zapisu dzieci na rok szkolny 2010/2011 dotyczą również rodziców dzieci obecnie uczęszczających do lubelskich przedszkoli.

63 przedszkola prowadzone przez Miasto Lublin w roku szkolnym 2010/2011 dysponują 8 tys. 066 miejscami. Ponadto 20 szkół podstawowych oferuje 875 miejsc dla dzieci 5- i 6-letnich w 35 oddziałach przedszkolnych.

Za pomocą tej strony od 15 marca będzie można zapisywać dzieci do lubelskich przedszkoli:
www.przedszkola-zapisy.lublin.eu

Czytaj więcej o:
  • dzieci
  • przedszkolaki
  • przedszkole
  • zapisy
alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!

Kto byłby najlepszym kandydatem PO na prezydenta Lublina?

wyniki głosowania
Liczba głosów: 209.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Zadzwoń 81 46 26 800

Napisz maila:

Napisz na Gadu-Gadu: 2231337

Serwisy społecznościowe

Corner Media sp. z o.o. w Lublinie zastrzegają, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.dziennikwschodni.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Corner Media i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

Polityka dotycząca plików cookie

Wszelkie prawa zastrzeżone. Corner Media sp. z o.o. w Lublinie. 2001-2015.