Jesteś tu: Strona główna Matura 2010 Artykuł

Matura 2010, język polski - Maturzyści o egzaminie: Pytania były łatwe (wideo)

Dodano: 4 maja 2010, 12:25 Autor:

Matura 2010, język polski w II LO w Lublinie.

Matura 2010, język polski w II LO w Lublinie. (fot. Karol Zienkiewicz)

Analiza "Świętoszka” Moliera, "Zdążyć przed panem Bogiem” Hanny Krall i pytanie, czy internet jest śmietnikiem. M.in. z takimi zadaniami musieli się zmierzyć uczniowie na podstawowej maturze z języka polskiego 2010.

30 tys. maturzystów z naszego regionu zasiadło do piór o godz. 9. Skończyli – tuż przed południem. Mieli do wyboru dwa tematy otwarte, które trzeba było opisać w rozprawce. W pierwszym należało scharakteryzować bohatera "Świętoszka” Moliera, tematem drugiego była książka Hanny Krall "Zdążyć przed Panem Bogiem”.

– Było dosyć łatwo. Pisałem o książce Hanny Krall – mówi Sebastian Zubowicz z 3H z lubelskiego II LO im. Hetmana Jana Zamoyskiego. – Ja o "Świętoszku – dodaje Marcin Durakiewicz, kolega Sebastiana z klasy. – Test również nie był trudny. Dotyczył m.in. internetu.

Matura 2010 – język polski poziom podstawowy - ARKUSZ EGZAMINACYJNY

Uczniowie musieli napisać np., czy internet jest śmietnikiem, a także czy internet to sposób na "mcdonaldyzację” społeczeństwa. – Jeśli ktoś przez trzy lata szkoły choć trochę się przygotowywał, nie może nie zdać poziomu podstawowego – mówi Adam Świerszcz z lubelskiego "Zamota”. – Gorzej pewnie będzie z rozszerzonym…

ODPOWIEDZI Z MATURY 2010 -j. polski

W poprzednich latach uczniowie piszący egzamin w wersji rozszerzonej zostawali na sali i pisali nieco dłużej niż ich koledzy zdający tylko wersję podstawową. W tym roku Centralna Komisja Egzaminacyjna zmieniła zasady.

Po 170 minutach części podstawowej uczniowie mają dwie godziny przerwy. O godz. 14 zasiadają do 3-godzinnej części rozszerzonej.

– Współczuję koleżankom, które to czeka – mówi Karolina Urbaś z 3B w "Zamoyu”. – Mnie po pierwszej części już boli głowa. Nie wyobrażam sobie, żebym teraz musiała siadać do drugiego, jeszcze trudniejszego testu.

– To zdecydowanie zły pomysł – dodaje Paulina Trojanowska, koleżanka Karoliny z klasy.

– Największa głupota, jaką kiedykolwiek wymyślili – mówi otwarcie Sylwester Duda z 3D. – Po 3 godzinach nie mam już siły na myślenie, a czekają mnie kolejne 3 godziny.

Jutro identyczna próba czeka tych, którzy zdecydują się na rozszerzoną maturę z matematyki. Wszyscy (po raz pierwszy od lat obowiązkowo) o godz. 9 zasiądą to egzaminu na poziomie podstawowym.

Czytaj więcej o:
 • 2010
 • arkusze
 • maj przecieki matura
 • maj”
 • matura
 • matura maj odpowiedzi
 • matura polski odpowiedzi
 • matura z polskiego 2010 pytania
 • matura
 • odpowiedzi matura 2010
 • polski
 • polski matura polski 2010
 • przecieki matura maj
alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!
Brak ankiety.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Zadzwoń 81 46 26 800

Napisz maila:

Napisz na Gadu-Gadu: 2231337

Serwisy społecznościowe

Corner Media sp. z o.o. w Lublinie zastrzegają, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.dziennikwschodni.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Corner Media i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

Polityka dotycząca plików cookie

Wszelkie prawa zastrzeżone. Corner Media sp. z o.o. w Lublinie. 2001-2015.