Matura. Matematyka próbna 2011 - ODPOWIEDZI, pytania, ARKUSZE

Dodano: 3 listopada 2010, 12:37 Autor:

Próbna matura z matematyki 2011. Magda Jurek (z lewej) i Ola Grabowska (z prawej), uczennice III LO w Lublinie, wyszły z dzisiejszej matury próbnej zadowolone. – Ale z radością poczekajmy do wyników – zaznaczają obie

Próbna matura z matematyki 2011. Magda Jurek (z lewej) i Ola Grabowska (z prawej), uczennice III LO w Lublinie, wyszły z dzisiejszej matury próbnej zadowolone. – Ale z radością poczekajmy do wyników – zaznaczają obie (fot. Bartłomiej Żurawski)

Próbna matura z matematyki listopad 2011 zakończona. Łatwa nie była. Zobacz pytania i arkusze. Na naszej stronie podamy też odpowiedzi.

Zobacz także:Matura 2012 z operonem. Pytania, odpowiedzi, arkusze

Ubiegłoroczna matura próbna z matematyki wypadła na Lubelszczyźnie najgorzej z całego kraju. Oblał ją co trzeci zdający. I to mimo, że większość po samym egzaminie wyszła zadowolona.

– Dlatego teraz najpierw poczekajmy na wyniki, a dopiero potem się cieszmy – zastrzega Magda Jurek z III LO w Lublinie. – Chodzę do klasy matematyczno-geograficznej, więc ze zdaniem nie powinnam mieć problemu. Ale niektóre, zwłaszcza otwarte zadania mogły być podchwytliwe.

– Np. zadanie z geometrii, dotyczące punktów przecięcia dwóch okręgów i prostokąta – dodaje Ola Grabowska, koleżanka Magdy z klasy. – Zadanie było banalnie proste, ale trzeba było wpaść na właściwą odpowiedź.

Próbna matura z matematyki 2011: geometria, ciągi, wielomany i TalesW dzisiejszym egzaminie matura próbna 2011 oprócz geometrii uczniowie musieli zmierzyć się m.in. z wielomianami i ciągami. – A w pytaniach zamkniętych z logarytmami, Pitagorasem i Talesem – wylicza Kasia z klasy biologiczno-chemicznej w III LO. – Generalnie egzamin nie był najtrudniejszy. Ale pod warunkiem, że ktoś usiadł do nauki trochę wcześniej niż dzień przed egzaminem – dodaje Paulina z klasy humanistycznej.

– Ja myślałem, że będzie jednak łatwiej. Wszystko zależy od tego, ile punktów chce się zdobyć. Ci, którzy chcą tylko zdać, nie powinni mieć problemów – zastrzega Piotr z klasy biologiczno-chemicznej. – Ale pamiętajmy, że rok temu też nie miało być problemów. A przy ogłaszaniu wyników jednak się pojawiły – zastrzegają licealiści.

Maturzyści pisali dziś tylko poziom podstawowy. Na rozwiązanie 34 zadań z matury próbnej mieli niespełna trzy godziny. Obowiązywały te same zasady, co na właściwej maturze.

Testy, podobnie jak na prawdziwej maturze, sprawdzą zewnętrzni egzaminatorzy. Próbna matura to też test dla nich, bo zmienił się sposób oceniania zadań otwartych. Wcześniej punkty przyznawane były za szczegółowe elementy, np. za podanie wzoru. Teraz egzaminator będzie je przyznawać za pokonanie przez ucznia kolejnych etapów zadania.

Dzisiejszą maturę próbną przygotowała Centralna Komisja Egzaminacyjna. Próbny egzamin nie jest obowiązkowy, ale większość szkół ponadgimnazjalnych zdecydowała się do niego przystąpić. – W województwie lubelskim gotowość zdawania egzaminu zgłosiło 24 tys. 681 uczniów. To ok. 98 proc. wszystkich maturzystów – mówi Renata Janicka z OKE w Krakowie, która organizuje egzaminy w naszym regionie.

Za miesiąc uczniów czeka kolejna matura próbna – tym razem organizowana przez wydawnictwo Operon. Właściwa matura zacznie się 4 maja egzaminem z języka polskiego. Matematykę uczniowie będą zdawali dzień później.

Ściągnij arkusze, zobacz pytania z matury próbnej 2011: Matura próbna z matematyki. Arkusze i odpowiedzi - POBIERZ

Czytaj więcej o:
  • matura matematyka listopad
  • próbna matematyka listopad
  • próbna matura z matematyki 2011
alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!
Brak ankiety.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Zadzwoń 81 46 26 800

Napisz maila:

Napisz na Gadu-Gadu: 2231337

Serwisy społecznościowe

Corner Media sp. z o.o. w Lublinie zastrzegają, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.dziennikwschodni.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Corner Media i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

Polityka dotycząca plików cookie

Wszelkie prawa zastrzeżone. Corner Media sp. z o.o. w Lublinie. 2001-2015.