Morderstwo w komisie w Lublinie: Dentysta przyznał się do zabójstwa

Dodano: 12 grudnia 2010, 14:45 Autor:

Zatrzymany 47-letni Artur Ż. jest stomatologiem i wcześniej pracował w przychodni należącej do ofiary

Zatrzymany 47-letni Artur Ż. jest stomatologiem i wcześniej pracował w przychodni należącej do ofiary (fot. Policja)

Mężczyzna podejrzany o zabójstwo właściciela komisu w piątek w Lublinie przyznał się do winy. Morderca, 47-letni Artur Ż. to lekarz stomatolog, który wcześniej pracował w przychodni należącej do ofiary.

- Arturowi Ż. przedstawiono 3 zarzuty. Zabójstwa poprzez oddanie siedmiu strzałów w okolice klatki piersiowej i tułowia, nielegalnego posiadania broni i amunicji oraz ładunków wybuchowych - mówi Beata Syk-Jankowska z Prokuratury Okręgowej w Lublinie. - Podejrzany przyznał się do zarzucanych mu czynów - dodaje.

W piątek około godziny 17 Artur Ż. przyszedł do komisu samochodowego przy al. Spółdzielczości Pracy w Lublinie. Udawał, że ogląda auta, po czym oddał kilka strzałów do właściciela komisu i uciekł. Ofiara zmarła na miejscu.

Policjanci przez całą noc analizowali nagranie z monitoringu i zabezpieczali ślady na miejscu zbrodni. Ustalili, że strzelcem może być Artur Ż.

Mężczyzna został zatrzymany w sobotę rano na osiedlu Felin w Lublinie, gdzie wynajmował mieszkanie. W akcji wzięli udział antyterroryści. Artur Ż. miał przy sobie dwa pistolety, a w samochodzie ładunek wybuchowy. W jego mieszkaniu znaleziono jeszcze jedną sztukę broni.

W niedzielę w południe mężczyzna usłyszał zarzuty. - Z wyjaśnień złożonych przez podejrzanego wynika, że do zbrodni mogło dojść na tle finansowym - zaznacza Syk-Jankowska.

Artur Ż. to lekarz stomatolog. Kilka lat temu pracował w przychodni w Łęcznej, której właścicielem jest zmarły mężczyzna z komisu.

- Jeszcze w niedzielę wystąpimy o 3-miesięczny areszt dla podejrzanego - dodaje Beata Syk-Jankowska.

Arturowi Ż. grozi dożywocie.

Morderstwo w komisie w Lublinie

Czytaj więcej o:
  • morderstwo na Spółdzielczości Pracy
  • morderstwo w komisie
  • zabójstwo w komisie
Przeczytaj kolejny artykułzamknij okno X

Adam Wasilewski zwolnił Żuka i pożegnał się z Ratuszem

alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!

Czy podoba Ci się wybrany w konkursie nowy projekt Placu Litewskiego?

wyniki głosowania
Liczba głosów: 1171.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Zadzwoń 81 46 26 800

Napisz maila:

Napisz na Gadu-Gadu: 2231337

Serwisy społecznościowe

Corner Media sp. z o.o. w Lublinie zastrzegają, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.dziennikwschodni.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Corner Media i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

Polityka dotycząca plików cookie

Wszelkie prawa zastrzeżone. Corner Media sp. z o.o. w Lublinie. 2001-2015.