Biała Podlaska: PUP kończy przyjmowanie wniosków o staże

Dodano: 31 marca 2011, 20:30 Autor:

Powiatowy Urząd Pracy w Białej Podlaskiej w piątek zakończy przyjmowanie wniosków o staże dla bezrobotnych.

Edward Tymoszyński, dyrektor bialskiego PUP, informuje, że kiedy w poprzednim roku pozyskał w sumie prawie 15,6 mln zł na cele związane z aktywizacją bezrobotnych, to w 2011 r. na razie otrzymał tylko około 5,6 mln zł.

W dodatku z tegorocznych funduszy musi pokryć zobowiązania dotyczące 1400 osób, które zawarły umowy w 2010 r. i niejednokrotnie nadal korzystają z dofinansowania.

– Pozostały nam teraz dotacje tylko dla 240 osób. Dopiero po wpływie wszystkich wniosków rozdzielimy je na staże, szkolenia i inne formy. Będziemy jednak zabiegać o inne dotacje m.in. z europejskich funduszy i z rezerwy ministra (czekamy na ogłoszenie naboru) – mówi Tymoszyński.

Obecnie z trzymiesięcznego stażu głównie mogą skorzystać m.in. bezrobotni do 25 roku życia lub powyżej 50 roku, bezrobotni bez kwalifikacji zawodowych, bez doświadczenia zawodowego lub bez wykształcenia średniego, niepełnosprawni, samotnie wychowujący co najmniej jedno dziecko liczące do 18 lat.

Czytaj więcej o:
  • Biała Podlaska
  • PUP
  • staże
  • wnioski o staże
Przeczytaj kolejny artykułzamknij okno X

Małaszewicze: Lekarz i pacjenci odpowiedzą za łapówki

alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!
Najpopularniejsze

Czy Biała Podlaska to bezpieczne miasto?

wyniki głosowania
Liczba głosów: 1124.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Zadzwoń 81 46 26 800

Napisz maila:

Napisz na Gadu-Gadu: 2231337

Serwisy społecznościowe

Corner Media sp. z o.o. w Lublinie zastrzegają, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.dziennikwschodni.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Corner Media i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

Polityka dotycząca plików cookie

Wszelkie prawa zastrzeżone. Corner Media sp. z o.o. w Lublinie. 2001-2015.