Jezioro Białe: Nowe podświetlane molo ma przyciągnąć turystów

Dodano: 6 kwietnia 2011, 15:26 Autor:

Przy głównej plaży w Okunince nad Jeziorem Białym stanęło już molo z prawdziwego zdarzenia. Zastąpiło dotychczasowe pomosty.

Nowe molo zostało zbudowane w kształcie litery "U". Wybiega 52 m w jezioro i jest szerokie na 70 metrów. Łączna jego długość to 160 m.

– Nasze molo będzie dwukolorowo podświetlone – mówi Andrzej Kiryk, zastępca wójta gminy Włodawa. – Od spodu światłem białym, a na górze niebieskim.

– Ponadto będzie zabezpieczone barierkami. Znajdzie się na nim także stanowisko dla ratowników. Projekt przewiduje także zainstalowanie knag, aby żeglarze mogli wygodnie przy molu cumować.

Poza molem w tym roku zastaną w Okunince nową promenadę od "Rusałki do poczty. Trakt ten właśnie jest wytyczany krawężnikami i wykładany kostką. Projektant pomyślał także o zatoczkach na ławeczki oraz o oświetleniu. Po sąsiedzku, przy jeziorze znajdzie się również nowy plac zabaw dla dzieci.

Czytaj więcej o:
  • agroturystyka
  • jezioro białe
  • jezioro białe noclegi
  • molo
Przeczytaj kolejny artykułzamknij okno X

Dubeczno: 5-latek na rowerze potrącony przez samochód

alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!

Czy podoba Ci się pomysł budowy w Chełmie aquaparku ?

wyniki głosowania
Liczba głosów: 95.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Zadzwoń 81 46 26 800

Napisz maila:

Napisz na Gadu-Gadu: 2231337

Serwisy społecznościowe

Corner Media sp. z o.o. w Lublinie zastrzegają, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.dziennikwschodni.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Corner Media i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

Polityka dotycząca plików cookie

Wszelkie prawa zastrzeżone. Corner Media sp. z o.o. w Lublinie. 2001-2015.