Schronisko w Rachowie Starym: Zabierz psa do domu

Dodano: 6 kwietnia 2011, 20:45 Autor:

Nieformalne schronisko w Rachowie Starym koło Annopola wciąż boryka się z problemami. W przytulisku przebywa ok. 200 zwierząt. Stowarzyszenia i fundacje działające na rzecz ochrony zwierząt pomagają opiekującej się psami kobiecie.

Od kiedy właścicielka przytuliska ciężko zachorowała opieka nad zwierzętami spadła na jej córkę. Chce aby część psów znalazła nowy dom.

– Na razie żadna z prywatnych osób nie zgłosiła się po psa – mówi Renata Olszewska, która zajmuje się zwierzętami.

Pomagają za to różne organizacje. – Wczoraj były po psy między innymi panie z fundacji z Łodzi – dodaje kobieta.

W sumie dziś schronisko opuściło kilka psów. – Zwierzęta trafią do adopcji – wyjaśnia Zdzisław Małysz, komendant Lubelskiej Straży Ochrony Zwierząt. – Cztery psy pojadą do Łodzi, jeden do Warszawy i trzy do Lublina. W ciągu tygodnia rozpoczniemy też akcję sterylizacji zwierząt. Chcemy objąć nią jak największą liczbę psów. Jednorazowo będziemy sterylizować 4-5 zwierząt.

Pani Renata, która do tej pory nie miała pracy, w tym tygodniu rozpoczęła płatny staż z urzędu pracy. Dzięki temu kobieta będzie miała stały dochód przez najbliższe 3 miesiące. To jednak rozwiązuje problem tylko tymczasowo. Rozwiązaniem byłoby założenie np. fundacji, która zajmowałaby się psami. Wtedy można byłoby zatrudnić osoby do pomocy w schronisku.

Zabierz do domu psa

Od kilku dni opisujemy psy, które szukają nowego właściciela. Jeśli chcą Państwo przygarnąć któregoś z psów prosimy o kontakt telefoniczny. Należy dzwonić pod numery telefonów 661 415 030 (do pani Renaty Olszewskiej) lub 81 46 26 817 (redakcja Dziennika Wschodniego).

Zbieramy również karmę dla psów z Rachowa Starego. Można ją przynosić do naszej redakcji w Lublinie (ul. Staszica 20).

Czytaj więcej o:
  • schronisko
  • schronisko w Rachowie Starym
alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!

Czy Kraśnik to bezpieczne miasto?

wyniki głosowania
Liczba głosów: 2006.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Zadzwoń 81 46 26 800

Napisz maila:

Napisz na Gadu-Gadu: 2231337

Serwisy społecznościowe

Corner Media sp. z o.o. w Lublinie zastrzegają, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.dziennikwschodni.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Corner Media i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

Polityka dotycząca plików cookie

Wszelkie prawa zastrzeżone. Corner Media sp. z o.o. w Lublinie. 2001-2015.