Schronisko w Rachowie Starym: Zabierz psa do domu

Dodano: 6 kwietnia 2011, 20:45 Autor:

Nieformalne schronisko w Rachowie Starym koło Annopola wciąż boryka się z problemami. W przytulisku przebywa ok. 200 zwierząt. Stowarzyszenia i fundacje działające na rzecz ochrony zwierząt pomagają opiekującej się psami kobiecie.
Kolejne psy czekają na swój dom: Aza (u góry po lewej), Iza (u góry po prawej), Dora (na dole po lewej) i Kora (na dole po prawej).

Kolejne psy czekają na swój dom: Aza (u góry po lewej), Iza (u góry po prawej), Dora (na dole po lewej) i Kora (na dole po prawej). (fot. Jacek Świerczyński)

Od kiedy właścicielka przytuliska ciężko zachorowała opieka nad zwierzętami spadła na jej córkę. Chce aby część psów znalazła nowy dom.

– Na razie żadna z prywatnych osób nie zgłosiła się po psa – mówi Renata Olszewska, która zajmuje się zwierzętami.

Pomagają za to różne organizacje. – Wczoraj były po psy między innymi panie z fundacji z Łodzi – dodaje kobieta.

W sumie dziś schronisko opuściło kilka psów. – Zwierzęta trafią do adopcji – wyjaśnia Zdzisław Małysz, komendant Lubelskiej Straży Ochrony Zwierząt. – Cztery psy pojadą do Łodzi, jeden do Warszawy i trzy do Lublina. W ciągu tygodnia rozpoczniemy też akcję sterylizacji zwierząt. Chcemy objąć nią jak największą liczbę psów. Jednorazowo będziemy sterylizować 4-5 zwierząt.

Pani Renata, która do tej pory nie miała pracy, w tym tygodniu rozpoczęła płatny staż z urzędu pracy. Dzięki temu kobieta będzie miała stały dochód przez najbliższe 3 miesiące. To jednak rozwiązuje problem tylko tymczasowo. Rozwiązaniem byłoby założenie np. fundacji, która zajmowałaby się psami. Wtedy można byłoby zatrudnić osoby do pomocy w schronisku.

Zabierz do domu psa

Od kilku dni opisujemy psy, które szukają nowego właściciela. Jeśli chcą Państwo przygarnąć któregoś z psów prosimy o kontakt telefoniczny. Należy dzwonić pod numery telefonów 661 415 030 (do pani Renaty Olszewskiej) lub 81 46 26 817 (redakcja Dziennika Wschodniego).

Zbieramy również karmę dla psów z Rachowa Starego. Można ją przynosić do naszej redakcji w Lublinie (ul. Staszica 20).

Czytaj więcej o:
  • schronisko
  • schronisko w Rachowie Starym
alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!

Czy Kraśnik to bezpieczne miasto?

wyniki głosowania
Liczba głosów: 2006.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Zadzwoń 81 46 26 800

Napisz maila:

Napisz na Gadu-Gadu: 2231337

Serwisy społecznościowe

Corner Media sp. z o.o. w Lublinie zastrzegają, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.dziennikwschodni.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Corner Media i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

Polityka dotycząca plików cookie

Wszelkie prawa zastrzeżone. Corner Media sp. z o.o. w Lublinie. 2001-2015.