W Galerii Bialskiej będzie supermarket Tesco i 4-salowe kino

Dodano: 29 grudnia 2011, 12:27 Autor:

Na terenie dawnych Bialskich Fabryk Mebli w Białej Podlaskiej na 25 tys. mkw powstanie centrum handlowe. Inwestorzy mają już pozwolenie na budowę.

Przygotowania do budowy przy ul. Łomaskiej w Białej Podlaskiej mają długą historię. Najpierw lokalni kupcy ze spółki "Epico” liczyli na zapowiadane od dawna uruchomienie małego ruchu granicznego z Białorusią. Angielska firma przygotowała im analizy rynku. Ale podczas oczekiwania na plan umożliwiający lokalizację obiektów wielkopowierzchniowych w tej części miasta wykruszył się inwestor z Austrii.

Inicjatywę przejęli polscy udziałowcy ze spółki Galeria Zielona. W jej skład wchodzi m.in. firma Graf z Chełma. Kiedy przed kilkoma miesiącami radni uchwalili plan zagospodarowania przestrzennego, przygotowania przyśpieszyły. Znamy już szczegóły tej inwestycji.

– Na około 11 hektarach powstaną trzy budynki. Wprowadzi się do nich supermarket Tesco, market remontowo-budowlany (nazwa operatora będzie znana w styczniu - red.), 4-salowe kino i 70 mniejszych sklepów. Do tego w galerii znajdzie się oczywiście gastronomia.

Powierzchnia użytkowa to ok. 25 tys. mkw. Powstanie też parking z 845 miejscami – informuje koordynujący przygotowania Krzysztof Kościuk, prezes spółki "Galeria Zielona”. Na pracę może tu liczyć ok. 500 osób.

W tej chwili trwa opracowywanie koncepcji układu komunikacyjnego związanego z galerią, która - jak zapowiada prezes - zostanie uruchomiona do listopada lub grudnia 2013 r.

Klaudia Światkowska, dyrektor zarządzająca Cinema Planet, potwierdza, że jej firma przygotowuje się do uruchomienia w Galerii Bialskiej w 2013 r. czterech sal kinowych dla około 700 osób. - Nasze kina gromadzą widownię z miejscowości odległych nawet o 50 km. Technika cyfrowa umożliwia prezentację do 8 filmów w 2D i 3D w ciągu tygodnia. A za dwa lata będziemy już ściągać filmy do kina za pośrednictwem Internetu – przewiduje dyrektor.

Czytaj więcej o:
  • biała podlaska
  • galeria bialska
  • tesco
Przeczytaj kolejny artykułzamknij okno X

Radny przeciwny seksowi grupowemu

alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!

Czy pomnik poświęcony żołnierzom Armii Czerwonej w Kodniu powinien zostać rozebrany?

wyniki głosowania
Liczba głosów: 738.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Zadzwoń 81 46 26 800

Napisz maila:

Napisz na Gadu-Gadu: 2231337

Serwisy społecznościowe

Corner Media sp. z o.o. w Lublinie zastrzegają, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.dziennikwschodni.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Corner Media i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

Polityka dotycząca plików cookie

Wszelkie prawa zastrzeżone. Corner Media sp. z o.o. w Lublinie. 2001-2015.