Jesteś tu: Strona główna Agrobiznes Artykuł

Skup mięczaków: Można już zbierać winniczki

Dodano: 24 kwietnia 2012, 0:01 Autor:

W tym roku, ze względu na pogodę, skup mięczaków ruszył ponad tydzień wcześniej niż zwykle. W naszym regionie limit zbioru winniczków ustalono na ok. 100 ton. Winniczki można zbierać już od piątku, ale niewiele skupów w województwie lubelskim już rozpoczęło pracę.

– Zaczynamy dopiero 1 maja – usłyszeliśmy w skupie przy ul. Wolwinów w Chełmie.

W tym tygodniu będzie już można sprzedać ślimaki w innym skupie w tym mieście. – Dziś albo jutro będę wiedzieć, jaka jest cena za winniczki w tym roku – mówi Stanisława Sowa z Chełma, która od 16 lat skupuje ślimaki w punkcie przy ul. Lubelskiej 91. – Dwa lata temu, kiedy skupowaliśmy winniczki, za kilogram płaciliśmy 1 zł.

Zbierających nie brakowało. – Ślimaki zbierają przede wszystkim osoby starsze. Młodzi przynoszą winniczki głównie w weekendy – tłumaczy pracownik jednego ze skupów.

Rekordziści potrafią zebrać dziennie nawet 50 kg ślimaków. Skupy będą je przyjmować do końca maja. Mięczaki zebrane w naszym kraju są sprzedawane m.in. do Belgii i Francji.

Winniczków nie wolno zbierać na terenach parków krajobrazowych i rezerwatach przyrody.

Czytaj więcej o:
  • skup mięczaków
  • winniczki
alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!
Najpopularniejsze
Brak ankiety.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Zadzwoń 81 46 26 800

Napisz maila:

Napisz na Gadu-Gadu: 2231337

Serwisy społecznościowe

Corner Media sp. z o.o. w Lublinie zastrzegają, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.dziennikwschodni.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Corner Media i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

Polityka dotycząca plików cookie

Wszelkie prawa zastrzeżone. Corner Media sp. z o.o. w Lublinie. 2001-2015.