Wygodniejszy pociąg z Chełma do Wrocławia?

Dodano: 9 maja 2012, 18:15 Autor:

Poseł Zbigniew Matuszczak (SLD) jeszcze w marcu wystąpił z interpelacją, dotyczącą żenującego standardu pociągu kursującego z Chełma do Wrocławia. Właśnie doczekał się odpowiedzi od ministra transportu, budownictwa i gospodarki morskiej.
Dla podróżnych dotarcie z Chełma do Wrocławia takim pociągiem to istna katorga

Dla podróżnych dotarcie z Chełma do Wrocławia takim pociągiem to istna katorga (fot. Czytelnik)

Tą 630-kilometrową trasę po latach przerwy, ku utrapieniu podróżnych obsługuje pociąg o nazwie "Bolko”, składający się z jednostek typu EN57, a więc takich samych, jakimi do tej pory podróżowaliśmy na krótkich trasach, np. z Dorohuska do Dęblina.

W swoim piśmie minister przypomniał, że kursowanie pociągu interREGIO "Bolko” w wydłużonej relacji Chełm-Wrocław zostało wprowadzone na wniosek pasażerów i marszałka województwa lubelskiego. Zastrzegł się też, że obecnie do obsługi tego połączenia spółka Przewozy Regionalne dysponuje jedynie pociągiem typu EN57, czyli elektrycznym zespołem trakcyjnym.

Przekazał też, że "przewoźnik podjął działania , których celem jest zmodernizowanie jednostek EN57 i wprowadzenia ich do obsługi relacji Chełm-Wrocław już od 15 lipca”. Co więcej, wraz z wejściem w życie nowego rozkładu jazdy spółka planuje zmienić zestawienie pociągów "Bolko” z elektrycznych zespołów trakcyjnych na skład wagonowy.

Czytaj więcej o:
  • chełm
  • pociąg
  • wrocław
Przeczytaj kolejny artykułzamknij okno X

Krasnystaw: Złodzieje porwali szuflady z pieniędzmi

alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!

Czy podobają Ci się rzeźby stojące na miejskim bulwarze w Chełmie?

wyniki głosowania
Liczba głosów: 725.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Zadzwoń 81 46 26 800

Napisz maila:

Napisz na Gadu-Gadu: 2231337

Serwisy społecznościowe

Corner Media sp. z o.o. w Lublinie zastrzegają, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.dziennikwschodni.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Corner Media i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

Polityka dotycząca plików cookie

Wszelkie prawa zastrzeżone. Corner Media sp. z o.o. w Lublinie. 2001-2015.