Bractwo Miłosierdzia im. św. Brata Alberta otwiera bar

Dodano: 21 maja 2012, 9:00 Autor:

Bractwo Miłosierdzia im. św. Brata Alberta szuka nazwy dla baru, który powstaje przy ul. Zielonej w Lublinie. Jeśli masz pomysł, możesz go wysłać SMS-em. Do wygrania są obiady dla dwóch osób.

Pieniądze ze sprzedaży posiłków pójdą na statutową działalność stowarzyszenia. – Część zysku przeznaczymy na poprawę jakości darmowych zup, które wydajemy bezdomnym – mówi Adam Janasz, skarbnik Bractwa Miłosierdzia im. św. Brata Alberta.

W menu będą dania obiadowe, zupy i wyroby garmażeryjne. Warto ich spróbować, bo chociażby pierogi wiejskie z kaszą i z miętą z Kuchni św. Brata Alberta zdobyły tytuł Laureata Wojewódzkiego Lidera Smaku 2011.

W nowym barku posiłek będzie można zjeść na miejscu lub zabrać na wynos. Barek ma ruszyć po 10 czerwca. Obiady mają być na każdą kieszeń. – Chcielibyśmy aby ceny naszych wyrobów nie odstraszały, tych, co do nas przychodzą – tłumaczy Janasz. – Być może nie każdy może sobie pozwolić na pierogi za 15 zł, ale może chciałby je kupić za 10. Chcemy dać szansę ubogim, żeby poczuli się godnie.

Bar powstaje w miejscu, gdzie wcześniej były biura. Remont prowadzili pod okiem fachowca mieszkańcy prowadzonego przez bractwo schroniska dla mężczyzn. Stowarzyszenie nie zdradza, ile kosztowało przystosowanie pomieszczeń na potrzeby baru.

Barek jest urządzony w – jak określają to w stowarzyszeniu – staromieszczańskim stylu. Podłogi są wyłożone płytkami, a jedna ze ścian jest wykończona plastrami rustykalnej cegły. Naprzeciwko wejścia zamontowano kryształowe lustro, które sprawia, że bar wydaje się o wiele większy. Sufit jest ozdobiony masywnymi drewnianymi belkami i pięknymi żyrandolami stylizowanymi na świeczniki.

W konkursie na jego nazwę może wziąć udział każdy, kto zaproponuje nazwę i poda swoje dane. Zgłoszenia można przesyłać SMS-em na numer 795 406 768 (koszt wg taryfy operatora) do 22 maja do godziny 16. Trzy osoby, które wyślą najlepsze propozycje, dostaną dwuosobowe zaproszenia na obiad "do syta” w nowym barku.

Czytaj więcej o:
  • bractwo alberta lublin
  • lublin
alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!

Korki na ul. Turystycznej są spowodowane przez...

wyniki głosowania
Liczba głosów: 690.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Zadzwoń 81 46 26 800

Napisz maila:

Napisz na Gadu-Gadu: 2231337

Serwisy społecznościowe

Corner Media sp. z o.o. w Lublinie zastrzegają, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.dziennikwschodni.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Corner Media i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

Polityka dotycząca plików cookie

Wszelkie prawa zastrzeżone. Corner Media sp. z o.o. w Lublinie. 2001-2015.