Zara w Lublinie? Znana firma otworzy sklep na deptaku

Dodano: 25 czerwca 2012, 9:00 Autor:

Kończy się przebudowa kamienicy przy Krakowskim Przedmieściu 34 w Lublinie. Do zabytkowych wnętrz wprowadzi się znana firma odzieżowa.

– To międzynarodowa marka – mówi Dariusz Węglicki, członek zarządu firmy Redevco, do której należy kamienica. – O szczegółach poinformujemy niebawem, w oficjalnym komunikacie. Na razie mogę jedynie zapewnić, że będzie to najładniejszy sklep tej sieci w Polsce.

Możliwe, że tajemniczy najemca to firma Inditex, do której należą takie marki, jak Zara, Pull&Bear, Bershka czy Stradivarius. Inwestor nie komentuje tych spekulacji. Zapewnia jedynie, że pierwsze zakupy w odnowionej kamienicy zrobimy już w listopadzie.

Sklep zajmie cały budynek, w sumie ok. 1,5 tys. mkw. Remont przy Krakowskim Przedmieściu 34 trwa od lipca ubiegłego roku. Prace obejmują nie tylko gmach, ale i trzy oficyny. Jedna z nich została odtworzona, właściwie od podstaw. Zachowane zostaną również wszystkie detale architektoniczne kamienicy.

Prace nie ograniczą się do remontu. Poza odnowieniem wnętrz i elewacji, całkowitą przebudowę przejdzie także podwórko. Zostanie przykryte szklanym dachem.

– Ze względu na charakter budynku, prace są bardzo skomplikowane – dodaje Węglicki. – Na razie jednak wszystko odbywa się bez niespodzianek. Termin otwarcia nie jest więc zagrożony.

Zabytkowa kamienica przy Krakowskim Przedmieściu 34 pochodzi z początku XIX w. Od lat nie mogła doczekać się ge-neralnego remontu. Zanim trafiła w ręce firmy Redevco, należała do lubelskiego Otexu. To właściciel m.in. domu handlowego "Orfeusz”. Otex zapewniał, że odnowi zabytek, ale skończyło się na obietnicach. W rezultacie kamienica zmieniła właściciela.

Redevco to międzynarodowa firma, dobrze znana w branży. Należy do niej grubo ponad 700 nieruchomości w Europie i Azji. Łączna powierzchnia tych obiektów to ponad 5 mln mkw. Ich wartość jest szacowana na blisko 8 mld euro. Spółka od lat obecna jest również w Polsce. Do tej pory zainwestowała w 19 miastach, m.in. w Katowicach, Warszawie, Krakowie i Poznaniu.

Czytaj więcej o:
  • deptak
  • lublin
  • lublin deptak
  • sklepy
  • zakupy
Przeczytaj kolejny artykułzamknij okno X

Radna PiS: Precz z nauką jazdy w godzinach szczytu

alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!
Najpopularniejsze

Czy podoba Ci się logo "Lublin inspiruje biznes"?

wyniki głosowania
Liczba głosów: 350.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Zadzwoń 81 46 26 800

Napisz maila:

Napisz na Gadu-Gadu: 2231337

Serwisy społecznościowe

Corner Media sp. z o.o. w Lublinie zastrzegają, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.dziennikwschodni.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Corner Media i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

Polityka dotycząca plików cookie

Wszelkie prawa zastrzeżone. Corner Media sp. z o.o. w Lublinie. 2001-2015.