Samolot z rannymi wylądował na lotnisku Lublin (zdjęcia)

Dodano: 4 stycznia 2013, 18:30 Autor:

W piątek wieczorem do kraju wrócili mieszkańcy naszego regionu, którzy ucierpieli w grudniowym wypadku polskiego busa na autostradzie niedaleko Berlina. To pierwszy transport medyczny na lotnisku w Świdniku.

 1 / 7Następne »

fot. Mikołaj Majda/ Port Lotniczy Lublin

– Trzy osoby, które przyleciały, zostały zabrane z lotniska karetkami – mówi Piotr Jankowski, rzecznik Portu Lotniczego Lublin. – To kolejny przykład, jak ważne dla Lubelszczyzny jest to lotnisko. Dzięki temu, te osoby nie musiały lądować np. w Warszawie i jechać aż stamtąd.

Do wypadku polskiego busa doszło 20 grudnia. Auto jechało autostradą A13 w kierunku Drezna. Ok. godz. 4.30 nad ranem nagle zboczyło z drogi, wjechało na łąkę i uderzyło w duży kamień. Siła uderzenia wyrzuciła busa w powietrze.

Na miejscu zginęły dwie osoby: 53-letnia kobieta z Częstochowy oraz 43-letni kierowca z Kraśnika. Siedmioro pasażerów przeżyło wypadek. Trzy osoby, które pochodzą z naszego województwa, to mieszkańcy Poniatowej, Chodla i miejscowości Kierz w powiecie lubelskim. Wszyscy pracowali w Holandii i wracali do kraju na święta.

Bus należał do firmy przewozowej Oscar – Usługi transportowe z Kraśnika.

 1 / 7Następne »

Czytaj więcej o:
  • lotnisko lublin
  • ranni
  • samolot
  • transport medyczny
  • wypadek
Zobacz inne artykuły
alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!
Najpopularniejsze

Obraz namalowany popiołem z ludzkich prochów:

wyniki głosowania
Liczba głosów: 1411.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Zadzwoń 81 46 26 800

Napisz maila:

Napisz na Gadu-Gadu: 2231337

Serwisy społecznościowe

Corner Media sp. z o.o. w Lublinie zastrzegają, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.dziennikwschodni.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Corner Media i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

Polityka dotycząca plików cookie

Wszelkie prawa zastrzeżone. Corner Media sp. z o.o. w Lublinie. 2001-2015.