Janów Podlaski. Gmina buduje bloki socjalne

Dodano: 3 lutego 2013, 17:00 Autor:

Trwa budowa bloków socjalnych w Janowie Podlaskim. Prace mają zakończyć się za rok.
Trzy budynki (po 10 mieszkań w każdym) powstają przy ul. Pilarki.

– Obecnie budynki są w stanie surowym – mówi Andrzej Trzciński, zastępca wójta gminy Janów Podlaski. – Przewidywany termin zakończenia inwestycji to luty 2014 r.

Po przetargu, koszt budowy wyniósł niespełna 3,1 mln zł. Większość, bo aż 70 proc. kosztów gmina pokrywa z własnego budżetu. Pozostałe 30 proc. to dofinansowanie ze środków Banku Gospodarstwa Krajowego.

Wprowadzeniem się do nowego budynku jest zainteresowane kilkadziesiąt rodzin. – Na mieszkania socjalne oczekuje ok. 40 osób, ale nie wszystkie będą mogły je otrzymać. Najpierw muszą spełnić kryteria dochodowe – zaznacza Trzciński.

W tej chwili gmina ma 40 mieszkań komunalnych i osiem socjalnych. Możliwe, że wśród mieszkańców nowych bloków przy ul. Pilarki znajdą się mieszkańcy tych lokali.

– Część z mieszkań komunalnych jest w takim stanie, że nie opłaca się ich remontować. Ich mieszkańcy, jeśli spełnią wymogi, mogą się przenieść do nowych budynków – tłumaczy Trzciński.

Czytaj więcej o:
  • Janów Podlaski
Przeczytaj kolejny artykułzamknij okno X

Druga tura wyborów wójtów Kąkolewnicy i Dębowej Kłody

alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!

Czy w Białej Podlaskiej powinna być strefa płatnego parkowania?

wyniki głosowania
Liczba głosów: 56.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Zadzwoń 81 46 26 800

Napisz maila:

Napisz na Gadu-Gadu: 2231337

Serwisy społecznościowe

Corner Media sp. z o.o. w Lublinie zastrzegają, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.dziennikwschodni.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Corner Media i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

Polityka dotycząca plików cookie

Wszelkie prawa zastrzeżone. Corner Media sp. z o.o. w Lublinie. 2001-2015.