Jesteś tu: Strona główna Matura 2013 Artykuł

Matura 2013 matematyka. Odpowiedzi, arkusze (pobierz)

Dodano: 8 maja 2013, 8:08

Matura 2013. Matematyka to według uczniów jeden z najtrudniejszych egzaminów maturalnych. Pobierz odpowiedzi i arkusze pytań z dzisiejszej matury z matematyki (CKE).

Ściągnij arkusz

ODPOWIEDZI

Co roku matematyka budzi na maturze największe emocje. Od 2010 roku to obowiązkowy przedmiot na maturze. Właśnie przed trzema laty nie zdało jej 13 proc. uczniów z woj. lubelskiego. Około 4 tys. maturzystów musiało zdawać poprawkę. A jakie nastroje są dzisiaj?

- Nie stresuję się, bo z matematyki jestem dobra. Podstawa jakoś pójdzie - mówi jedna z uczennic 5 LO w Lublinie. - Odpowiedź prosta: dużo się uczyłem matematyki, więc nie będzie problemu. Na maturze próbnej poszła dobrze - dodaje jej kolega.

Matura 2013 z matematyki zacznie się o godz. 9 i potrwa 170 minut. Aby zaliczyć maturę, trzeba uzyskać co najmniej 30 proc. punktów z przedmiotów obowiązkowych. Rezultaty egzaminów maturalnych są podstawą przy rekrutacji na studia.

Odpowiedzi z matematyki i arkusze z pytaniami znajdziecie tutaj po zakończeniu egzaminu.

Matura 2013 z "Przedwiośnia”

Autorytety w powieści Stefana Żeromskiego, porównanie noweli Elizy Orzeszkowej i wiersza Krzysztofa Kamila Baczyńskiego oraz… technika we współczesnym świecie. Z takimi tematami zmierzyli się wczoraj uczniowie na maturze z języka polskiego.

Ponad 30 tys. absolwentów szkół ponadgimnazjalnych z naszego regionu rozpoczęło wczoraj najważniejsze egzaminy w życiu. Na początek zasiedli do matury z języka polskiego na poziomie podstawowym.

Wrażenia? Część uczniów V LO im. Marii Curie-Skłodowskiej przy ul. Lipowej w Lublinie, z którymi rozmawialiśmy, uznała egzamin za trudny. Część – wręcz odwrotnie. – Było łatwo, szybko poszło – mówi Marek Koperczuk z klasy 3E. – Szczerze mówiąc, spodziewaliśmy się "Przedwiośnia” – dodaje.

– Jestem zadowolona. Poszło mi dobrze. Chyba – stwierdza Marzena Adamiak, koleżanka Marka z klasy.
Maturzyści odpowiadali na pytania dotyczące fragmentu popularnonaukowego tekstu "Świat w 44 zerach” autorstwa dr. Tomasza Rożka – fizyka publikującego w "Gościu Niedzielnym”, znanego także z programu "Dzień Dobry TVN”.Musieli też napisać wypracowanie na jeden z dwóch tematów (do wyboru). W pierwszym chodziło o porównanie noweli Elizy Orzeszkowej "Gloria victis” i wiersza Krzysztofa Kamila Baczyńskiego "Mazowsze”. Drugi dotyczył autorytetów w "Przedwiośniu” Stefana Żeromskiego.

Wczoraj po południu chętni zdawali także maturę z wiedzy o tańcu.

Matura 2013 matematyka i inneDziś obowiązkowy egzamin z matematyki na poziomie podstawowym, a po południu – dla chętnych – z historii muzyki.

Jutro język angielski. W piątek – rozszerzone testy z języka polskiego i matematyki. Od przyszłego tygodnia kolejne egzaminy pisemne, a w międzyczasie także ustne.

PO KAŻDEJ CZĘŚCI EGZAMINU NA WWW.DZIENNIKWSCHODNI.PL ZNAJDZIECIE ARKUSZE Z PYTANIAMI I ODPOWIEDZI

Odpowiedzi i arkusze z matury także na stronie Mojego Miasta Lublin: Matura 2013: Matematyka. Odpowiedzi i arkusze

Czytaj więcej o:
  • matura 2013
alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!
Brak ankiety.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Zadzwoń 81 46 26 800

Napisz maila:

Napisz na Gadu-Gadu: 2231337

Serwisy społecznościowe

Corner Media sp. z o.o. w Lublinie zastrzegają, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.dziennikwschodni.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Corner Media i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

Polityka dotycząca plików cookie

Wszelkie prawa zastrzeżone. Corner Media sp. z o.o. w Lublinie. 2001-2015.