Szybciej na lotnisko w Świdniku. Nowa droga otwarta (zdjęcia, wideo)

Dodano: 14 czerwca 2013, 17:15 Autor:

Otwarta dzisiaj oficjalnie dla ruchu trasa nr 822 ułatwia dojazd z Lublina na lotnisko w Świdniku. Kierowcy czekają jeszcze na wiadukt nad powstającą obwodnicą Lublina.

 1 / 13Następne »

Droga Lublin - lotnisko otwarta

Droga Lublin - lotnisko otwarta

fot. Wojciech Nieśpiałowski– Jeździ się bardzo dobrze. Droga jest bezkolizyjna, jest dużo rond. Poza tym łatwiej się dostać do Lublina i do lotniska – chwali Zbigniew Rudnicki, mieszkaniec Świdnika, który korzysta z nowej trasy zarówno na rowerze, jak i samochodem.

Do niedawna, żeby dojechać do portu lotniczego od strony ul. Mełgiewskiej trzeba było objeżdżać cały Świdnik i przejeżdżać przez Franciszków. Teraz przejazd znacznie się skraca.

– To droga, która łączy stolicę województwa z lotniskiem i stanowi uzupełnienie lubelskiego układu aglomeracyjnego. Tą trasą będą się poruszać także ci, którzy jadą do Mełgwi – wylicza Jacek Sobczak, członek Zarządu Województwa.

Nowa trasa ma dokładnie 6,21 km długości. Powstała tu także ścieżka rowerowa i trzy wiadukty. Dwa znajdują się nad al. Lotników Polskich w Świdniku i są równoległe do starego wiaduktu kolejowego. Trzeci powstał nad torami prowadzącymi do lotniska.

Zaskoczeniem dla kierowców może być duża liczba rond turbinowych. Zbudowano ich aż pięć. – To nowość w naszym regionie, bo na tej jednej drodze jest ich więcej niż w całym województwie – mówi Andrzej Gwozda, dyrektor Zarządu Dróg Wojewódzkich w Lublinie. W Lublinie nie ma żadnego, pierwsze planowane jest dopiero na Czechowie.

Na to, żeby dojazd do lotniska był idealny trzeba będzie jeszcze jednak poczekać. Kierowcy jadący od strony Lublina na lotnisko ulicą Mełgiewską wciąż powinni pamiętać, że ulica ta jest w części placem budowy obwodnicy miasta. Muszą uzbroić się więc w cierpliwość i czekać na otwarcie wiaduktu nad ekspresówką.

– Termin zakończenia prac wynikający z umowy, to grudzień tego roku. Ale ruch na wiadukcie powinien zostać uruchomiony trochę wcześniej – mówi Krzysztof Nalewajko, rzecznik Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Lublinie.

Budowa nowego odcinka drogi 822 w Świdniku kosztowała 74 miliony złotych. 53 miliony pochodziły z Unii Europejskiej, a reszta z budżetu województwa. Prace budowlane trwały od kwietnia ub. roku.

 1 / 13Następne »

Czytaj więcej o:
  • drogi Lublin
  • Jacek Sobczak
  • lotnisko Lublin
  • ZDW Lublin
Zobacz inne artykuły
alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!

W jaki sposób docierasz do pracy?

wyniki głosowania
Liczba głosów: 15.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Zadzwoń 81 46 26 800

Napisz maila:

Napisz na Gadu-Gadu: 2231337

Serwisy społecznościowe

Corner Media sp. z o.o. w Lublinie zastrzegają, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.dziennikwschodni.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Corner Media i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

Polityka dotycząca plików cookie

Wszelkie prawa zastrzeżone. Corner Media sp. z o.o. w Lublinie. 2001-2015.