Popkowice: Śmierć na dożynkach. 15-latek na wolności

Dodano: 23 sierpnia 2013, 0:01 Autor:

Sąd w Kraśniku wypuścił na wolność Adriana K. Chłopak ranił nożem 17-latka podczas zabawy dożynkowej. Nastolatek zmarł.

Śmierć na dożynkach w Popkowicach

Do tragedii doszło w niedzielę. Adrian K. został zatrzymany niedługo po tym, jak ugodził nożem 17-letniego Damiana Sz. Trafił do policyjnej izby dziecka. W czwartek zapadła decyzja o jego zwolnieniu. Jest pod nadzorem kuratora, który co dwa tygodnie ma przedstawiać sądowi raporty o zachowaniu nastolatka.

– Sąd wziął pod uwagę, że 15-latek nie miał wcześniej konfliktów z prawem – wyjaśnia Janusz Wójtowicz, rzecznik Komendanta Wojewódzkiego Policji. – Poza tym Damian Sz. jeszcze przed tragiczną w skutkach awanturą atakował i zaczepiał 15-latka.

Do zatargu między nastolatkami doszło ok. godz. 23.00, na boisku w Popkowicach. Kilkadziesiąt metrów dalej trwała zabawa dożynkowa. Adrian K. stał na boisku ze znajomymi dziewczynami. Wtedy podszedł do niego Damian Sz. Uderzył 15-latka w twarz. Chwilę później kolejny cios próbował zadać 18-letni kolega Damiana.

Wtedy 15-latek wyciągnął nóż. Ranił 18-latka w rękę. Damian Sz. otrzymał cios w szyję. Mimo reanimacji zmarł. Adrian K. uciekł do domu. Policjantom tłumaczył, iż nie wiedział, że zadał śmiertelny cios.

Jak informują policjanci nastolatek nie będzie odpowiadał za zabójstwo, a jedynie za spowodowanie uszczerbku na zdrowiu u Damiana Sz., co doprowadziło do jego śmierci. Niższa kwalifikacja czynu, młody wiek i czyste konto w policyjnych kartotekach przyczyniły się do tego, że Adrian K. wyszedł z izby dziecka.
– Jeszcze nie pochowaliśmy Damiana, a ten, który pozbawił go życia już wyszedł na wolność – denerwuje się jeden z krewnych 17-latka. – Nie rozumiem tego kraju. Przecież ten chłopak zareagował niewspółmiernie do okoliczności. Został uderzony i od razu wyciągnął nóż.

Rodzina zmarłego nie może pogodzić się z decyzję sądu. Krewni Damiana Sz. wysłali również Komendy Wojewódzkiej Policji skargę na działania mundurowych z Kraśnika. Zarzucają im opieszałość przy zatrzymaniu sprawcy oraz zaniedbania przy zabezpieczaniu śladów. Z kolei sam Adrian K. odpowie również za zranienie 18-letniego kolegi Damiana. Grozi mu kilkuletni pobyt w zakładzie poprawczym.

Czytaj więcej o:
  • dożynki
  • popkowice
  • zabójstwo
alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!
Najpopularniejsze

Kiedy byłeś/aś ostatnio na badaniach okresowych w przychodni?

wyniki głosowania
Liczba głosów: 6.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Zadzwoń 81 46 26 800

Napisz maila:

Napisz na Gadu-Gadu: 2231337

Serwisy społecznościowe

Corner Media sp. z o.o. w Lublinie zastrzegają, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.dziennikwschodni.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Corner Media i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

Polityka dotycząca plików cookie

Wszelkie prawa zastrzeżone. Corner Media sp. z o.o. w Lublinie. 2001-2015.