Nałęczów: Apartamenty na drzewie. Pierwszy taki hotel w Polsce

Dodano: 29 września 2013, 7:00 Autor:

Hotel na drzewie

Hotel na drzewie (fot. Piotr Tuora/W Drzewach)

Nie ma tam ani telewizora, ani radia. Jest za to widok na wąwóz z okien kilka metrów nad ziemią. W Nałęczowie można już wynająć apartamenty na drzewie.
Nałęczów: Apartamenty na drzewie. Pierwszy taki hotel w Polsce

(fot. Piotr Tuora/W Drzewach)

To prawdopodobnie pierwszy taki hotel w Polsce. – Zainspirował nas syn. Chcieliśmy zbudować albo kupić mu domek na drzewie – opowiada Małgorzata Fraszka, przedstawicielka Apartamentów na Drzewach w Nałęczowie.

– Szukaliśmy czegoś ciekawego w Internecie i natknęliśmy się na niemieckie domy na drzewach. Są duże, mieszczą dzieci i dorosłych. Pomyśleliśmy, że taki domek na drzewie, to też nasze niespełnione marzenie z dzieciństwa, więc przyszła pora by je zrealizować.

I tak na terenie nałęczowskich wąwozów, przy ul. Klonowej, powstał pierwszy apartament "Sosna”. Później dzięki dotacji ze Szwajcarskiego Programu Współpracy powstały kolejne dwa domy – "Jodła” i "Grab”.

– Okna wszystkich naszych apartamentów wychodzą na wąwozy, a same apartamenty i tarasy (na wysokości 7–8 metrów – red.) sąsiadują ze stromo opadającymi zboczami wąwozu. Dlatego ma się wrażenie znajdowania bardzo wysoko nad ziemią – dodaje Fraszka.

–Pomysł nie ma sobie równych. Wrażania z pobytu w apartamencie są nie do opisania – opowiada Andrzej Ćwiek, burmistrz Nałęczowa. – Człowiek czuje się, jak zawieszony w zielonej przestrzeni. Wracają marzenia z dzieciństwa.

Każdy z apartamentów ma ok. 20 mkw. Są ogrzewane. Domy w całości są wykonane z drewna. – Tylko olejowanego, żeby być jak najbardziej eko i blisko natury – dodaje Małgorzata Fraszka.

W apartamentach nie ma ani radia, ani telewizora. – Są za to ogromne okna z przepięknymi widokami, świetliki w dachach, aby wieczorami leżąc w łóżku podziwiać gwieździste niebo. Są także ciekawe księgozbiory, parapety przy których można zjeść śniadanie kontemplując życie w koronach drzew i tarasy z leżakami – wylicza Małgorzata Fraszka.

Apartamenty można już wynajmować. Ceny za dobę wahają się od 240 do 390 zł.

Czytaj więcej o:
  • Apartamenty na Drzewach
  • drzewa
  • Nałęczów
alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!

Jak się żyje w Puławach?

wyniki głosowania
Liczba głosów: 249.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Zadzwoń 81 46 26 800

Napisz maila:

Napisz na Gadu-Gadu: 2231337

Serwisy społecznościowe

Corner Media sp. z o.o. w Lublinie zastrzegają, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.dziennikwschodni.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Corner Media i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

Polityka dotycząca plików cookie

Wszelkie prawa zastrzeżone. Corner Media sp. z o.o. w Lublinie. 2001-2015.