Międzyrzec Podlaski: Referendalny zegar już tyka

Dodano: 28 października 2013, 18:00 Autor:

15 grudnia odbędzie się referendum w sprawie odwołania wójta Mirosława Kapłana

15 grudnia odbędzie się referendum w sprawie odwołania wójta Mirosława Kapłana (fot. E. Burda)

Referendum w sprawie odwołania Mirosława Kapłana wójta gminy Międzyrzec Podlaski odbędzie się 15 grudnia. Takie postanowienie wydał Krzysztof Sadowski, komisarz wyborczy z Białej Podlaskiej.
karta do głosowania w referendum

karta do głosowania w referendum

Aby wynik referendum był wiążący do urn musi pójść co najmniej 2701 mieszkańców gminy, czyli trzy piąte liczby głosujących na wójta w ostatnich wyborach.

Pomimo rozpoczęcia procedury referendalnej, wójt nie odpuszcza. – Zaskarżyłem uchwałę radnych o przeprowadzeniu referendum do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego. Czekam na decyzję. Nie zmienia to faktu, że podporządkowuję się do poleceń komisarza – mówi Mirosław Kapłan.

Zdaniem wójta, wzywanie do bojkotu referendum nie ma racji bytu. –Wystarczy, że nie będę fatygować swoich wyborców. Zachęcę ich jedynie do spędzenia niedzieli 15 grudnia w gronie rodzinnym, a nie przy urnie.

W tym okręgu wyborczym ostatni przypadek referendum dotyczył odwołania wójta w Sosnowicy (pow. parczewski) w 2009 roku. Ze względu na niską frekwencję, referendum okazało się nieważne.

W bieżącej kadencji samorządowej referenda w sprawie odwołania władz samorządowych odbyły się w 85 gminach. Referenda kosztowały gminy ok. 2,8 mln zł. Jednak większość z nich była nieważna ze względu na zbyt niską frekwencję.

Głosowanie w gminie Międzyrzec Podlaskie odbędzie się 15 grudnia, w godz. od 7-21.

Czytaj więcej o:
  • Międzyrzec Podlaski
  • Mirosław Kapłan
  • referendum
alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!
Najpopularniejsze

Czy władze Białej Podlaskiej dobrze zarządzają miastem?

wyniki głosowania
Liczba głosów: 1567.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Zadzwoń 81 46 26 800

Napisz maila:

Napisz na Gadu-Gadu: 2231337

Serwisy społecznościowe

Corner Media sp. z o.o. w Lublinie zastrzegają, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.dziennikwschodni.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Corner Media i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

Polityka dotycząca plików cookie

Wszelkie prawa zastrzeżone. Corner Media sp. z o.o. w Lublinie. 2001-2015.