Mieszkaniec Białej Podlaskiej chce reaktywować lotnisko, zaprosił posłów

Dodano: 1 grudnia 2013, 19:30 Autor:

Krzysztof Paszkiewicz, mieszkaniec Białej Podlaskiej zaprosił parlamentarzystów i samorządowców do dyskusji o przyszłości bialskiego lotniska. Inicjator spotkania mówi o sukcesie wspólnych rozmów, a politycy studzą emocje, tłumacząc, że lotnisko nadal znajduje w patowej sytuacji.
Sprawą bialskiego lotniska zainteresował się Krzysztof Paszkiewicz, mieszkaniec Białej Podlaskiej, były pracownik lotniska. 25 listopada zorganizował debatę z politykami

Sprawą bialskiego lotniska zainteresował się Krzysztof Paszkiewicz, mieszkaniec Białej Podlaskiej, były pracownik lotniska. 25 listopada zorganizował debatę z politykami (fot. E.Burda)

lotnisko w Białej Podlaskiej

lotnisko w Białej Podlaskiej (fot. E.Burda)

Miasto pozostaje bowiem w sporze sądowym z Bialą Aiport. Inwestor nie wywiązał się z warunków umowy, dlatego w marcu tego roku prezydent rozwiązał w trybie natychmiastowym umowę dzierżawy ze spółką.

- Zażądaliśmy zwrotu przedmiotu dzierżawy, czyli terenu lotniska, ale firma nie zgodziła się nam go wydać. Nie mam prawa tego zawłaszczać, dopiero w sądzie mogę odebrać swoją własność – wyjaśniał przed kilkoma miesiącami prezydent Andrzej Czapski. Aktualnie, ponad 300-hektarowym obszarem administruje Zakład Gospodarki Lokalowej.

Na czym polega obywatelska inicjatywa Krzysztofa Paszkiewicza, byłego pracownika lotniska? – Reprezentuję mieszkańców Białej Podlaskiej, którzy wierzą, że połączone siły samorządowców, parlamentarzystów i obywateli doprowadzą do reaktywacji lotniska w naszym mieście – wyjaśnia pan Krzysztof, deklarując przy tym, że nie stoją za nim żadne wpływowe grupy. Adam Olesiejuk, zastępca prezydenta miasta, potwierdza, że magistrat wyraża chęć współpracy. – Impuls obywatelski był przydatny, do spotkania doszło. Bo zawsze warto rozmawiać – kwituje Olesiejuk.

Obecny na debacie poseł PiS Adam Abramowicz zapowiedział, że zajmie się sprawą również w sejmie. – Zorientuję się czy inne samorządy zdołały w ciągu narzuconych przez ustawę trzech lat, przekształcić byłe lotniska wojskowe w lotnika typu cargo –informuje Abramowicz. Z kolei, obywatel Paszkiewicz zapowiada: -Będziemy czuwać.

Dodajmy, że pomimo braku rozstrzygnięć prawnych, teren bialskiego lotniska nie świeci pustkami. W weekend odbywają się tam wyścigi motocyklowe oraz spotkania automobilklubów. Natomiast, przy hangarze na terenie lotniska funkcjonuje Bialski Klub Lotniczy, który organizuje m.in. przeloty motolotnią.

Przeczytaj kolejny artykułzamknij okno X

Biała Podlaska: W poniedziałek sztafeta na stadionie AWF

alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!

Czy władze Białej Podlaskiej dobrze zarządzają miastem?

wyniki głosowania
Liczba głosów: 1567.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Zadzwoń 81 46 26 800

Napisz maila:

Napisz na Gadu-Gadu: 2231337

Serwisy społecznościowe

Corner Media sp. z o.o. w Lublinie zastrzegają, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.dziennikwschodni.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Corner Media i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

Polityka dotycząca plików cookie

Wszelkie prawa zastrzeżone. Corner Media sp. z o.o. w Lublinie. 2001-2015.