Jesteś tu: Strona główna Promocja Polecamy Artykuł

Dzielnicowy Roku 2013: Najlepsi dzielnicowi z nagrodami

Dodano: 3 grudnia 2013, 17:15 Autor:

Dzielnicowy Roku 2013: Najlepsi dzielnicowi z nagrodami

(fot. Jacek Świerczyński)

Poznaliśmy zwycięzców plebiscytu "Nasz Dzielnicowy Roku 2013”. We wtorek laureaci odebrali nagrody i wyróżnienia. W tegorocznej rywalizacji uczestniczyło 85 policjantów, na których oddano ponad 5600 głosów.

Najlepsi dzielnicowi z nagrodami

Dzielnicowy jest "łącznikiem" pomiędzy społecznością lokalną a policją. Ma reagować na głosy mieszkańców i pomagać im w rozwiązywaniu problemów. Kontaktuje się z ofiarami przestępstw, a także z tymi, którzy mogą się nimi stać. Uprzedza o zagrożeniach, tłumaczy, jak zachować się w niebezpiecznej sytuacji. Jest policjantem, który ma również wspierać ofiary przemocy domowej.

Plebiscyt na najlepszych dzielnicowych tradycyjnie organizowała Komenda Miejska Policji w Lublinie we współpracy z Dziennikiem Wschodnim.

Głosowanie trwało od 8 do 29 listopada. Mieszkańcy mogli wybierać spośród 67 policjantów z Lublina oraz 18 z komisariatów w Bełżycach, Bychawie i Niemcach. Swoich faworytów można było wskazać za pomocą sms-ów. Nasi Czytelnicy oddali w sumie 5621 głosów.

Wśród dzielnicowych z Lublina, najlepszym okazał się asp. sztab. Tomasz Kuciński - dzielnicowy Komisariatu IV Policji. Zdobył 1425 głosów.

– To przede wszystkim zasługa mieszkańców, którzy pozytywnie ocenili moją pracę. Za to należy im dziękować – mówi Kuciński. – Pracuję w tym samym rejonie od 13 lat. Czas i konsekwencja w pracy dają teraz efekty.

Na drugiej pozycji uplasowała się st.sierż. Olga Dobrowolska z VIII Komisariatu, zdobywając 1021 głosów. Trzecie miejsce zajął sierż. szt. Paweł Chyliński z lubelskiej "jedynki. Zagłosowało na niego 970 mieszkańców.

Spośród dzielnicowych z powiatu lubelskiego, pierwsze miejsce zajął sierż. sztab. Jacek Surdyga z Komisariatu Policji w Bychawie. Zdobył 338 głosów.

– Sądzę, że najważniejsze w pracy dzielnicowego, to spotykać się z ludźmi i udzielać im porad – ocenia Surdyga. – To później procentuje.

Drugie miejsce w tej kategorii należy do mł. asp. Mariusza Matygi. Dzielnicowy z komisariatu w Bełżycach zdobył 318 głosów Z kolei na trzeciej pozycji uplasował się sierż.szt. Łukasz Winiarczyk, z komisariatu w Niemcach, z wynikiem 113 głosów

We wtorek podczas nagrody zwycięzcom wręczył Komendant Miejski Policji w Lublinie insp. Dariusz Szkodziński. Policjanci otrzymali także gratulacje i dyplomy od Krzysztofa Wiejaka, Redaktora Naczelnego Dziennika Wschodniego.

Czytaj więcej o:
  • Dzielnicowy Roku 2013
  • policja
alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!
Brak ankiety.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Zadzwoń 81 46 26 800

Napisz maila:

Napisz na Gadu-Gadu: 2231337

Serwisy społecznościowe

Corner Media sp. z o.o. w Lublinie zastrzegają, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.dziennikwschodni.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Corner Media i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

Polityka dotycząca plików cookie

Wszelkie prawa zastrzeżone. Corner Media sp. z o.o. w Lublinie. 2001-2015.