Sprawdzian szóstoklasisty 2014. Oficjalny test i odpowiedzi (arkusze)

Dodano: 1 kwietnia 2014, 12:09

Publikujemy arkusze ze sprawdzianu szóstoklasisty 2014. Oficjalne i nieoficjalne odpowiedzi ze sprawdzianu znajdziecie na naszej stronie. Pobierz

 1 / 10Następne »

Sprawdzian szóstoklasisty 2014. TEST, ODPOWIEDZI,

Sprawdzian szóstoklasisty 2014. TEST, ODPOWIEDZI,

fot. Oficjalny arkusz CKE Kraków

Sprawdzian szóstoklasisty 2014. TEST, ODPOWIEDZI, arkusze

Co było na sprawdzianie szóstoklasisty 2014? Uczniowie mieli m.in. zadanie na czytanie ze zrozumieniem - tekst dotyczący wynalezienia telefonu, zadania z matematyki - trzeba było napisać ogłoszenie dotyczące zbiórki książek i zabawek na szkolną loterię oraz należało napisać opowiadanie "Co dwie głowy, to nie jedna" - dotyczące rozwiązania problemu.

Jedna ze szkół nie zgłosiła uczniów do sprawdzianu szóstoklasisty 2014

Zakończył się ogólnopolski sprawdzian dla szóstoklasistów. Jak poinformowała wicedyrektor Centralnej Komisji Egzaminacyjnej Mariola Konopka, egzamin przebiegał prawidłowo, nie odnotowano odstępstw od procedur z wyjątkiem jednej szkoły w woj. łódzkim.

Szkoła ta nie dopilnowała obowiązku i nie zgłosiła swoich uczniów do sprawdzianu. W efekcie dziewięcioro uczniów ostatniej klasy będzie musiało pisać sprawdzian w drugim terminie w czerwcu.

Sprawdzian szóstoklasisty 2014, zwany kompetencyjnym lub ponadprzedmiotowym, ma skontrolować nie tylko wiedzę ucznia, ale i jego umiejętności. Ma ocenić również, w jakim stopniu uczeń opanował czytanie, pisanie, rozumowanie, jak korzysta z informacji i wykorzystuje wiedzę, w tym liczenie, w praktyce.

– W województwie lubelskim pisanie sprawdzianu szóstoklasisty zadeklarowało ponad 20 tys. uczniów, w Lublinie liczba ta wynosi 2 879 – podaje Renata Janicka z lubelskiego biura Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Krakowie.

To ostatni rok sprawdzianu szóstoklasisty

2014 r. będzie ostatnim rokiem, kiedy sprawdzian szóstoklasisty będzie przeprowadzony według formuły obowiązującej od 2002. W przyszłym roku zmienią się zasady tego testu. Odpowiedzi i arkusze - sprawdzian szóstoklasisty 2014

Sprawdzian szóstoklasisty rozpoczął się o godz. 9. Potrwał 60 minut. Dla uczniów, którym przysługuje dostosowanie warunków przeprowadzenia sprawdzianu, może on być przedłużony maksymalnie o pół godziny.

 1 / 10Następne »

Czytaj więcej o:
  • arkusze
  • odpowiedzi
  • sprawdzian 2014
  • sprawdzian Szóstoklasisty
Zobacz inne artykuły
alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!
Najpopularniejsze

Czy jesteś dobrze przygotowany (a) do sprawdzianu szóstoklasisty?

wyniki głosowania
Liczba głosów: 1281.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Zadzwoń 81 46 26 800

Napisz maila:

Napisz na Gadu-Gadu: 2231337

Serwisy społecznościowe

Corner Media sp. z o.o. w Lublinie zastrzegają, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.dziennikwschodni.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Corner Media i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

Polityka dotycząca plików cookie

Wszelkie prawa zastrzeżone. Corner Media sp. z o.o. w Lublinie. 2001-2015.