czwartek, 22 marca 2018 r.

Artykuły sponsorowane

Bezpłatnie, po angielsku o fenomenie Europy Środkowo-Wschodniej na UJ

Dodano: 7 września 2017, 12:47

Studies in Central and Eastern Europe: Histories, Cultures and Societies to nowy kierunek studiów na Uniwersytecie Jagiellońskim w obrębie Wydziału Historycznego.

W ramach trzyletniej edukacji, adepci studiów licencjackich będą mieli okazję poznać historię, kulturę i antropologię państw środkowoeuropejskich, ze szczególnym uwzględnieniem ostatnich 200 lat. Pozwoli im to na lepsze i bardziej pogłębione zrozumienie fenomenu regionu coraz silniej współpracującego na płaszczyźnie gospodarczej, a mentalnie zbliżonego do siebie.

Tworząc program położono nacisk nie tylko na zajęcia teoretyczne, ale także praktyczną wiedzę i umiejętności, takie jak: zdobycie warsztatu pisarskiego, tworzenie prezentacji, umiejętności miękkie, podstawowa znajomość lokalnych języków, czy perfekcyjne posługiwanie się językiem angielskim, który można doskonalić każdego dnia, posługując się nim podczas zajęć. Ważnym elementem studiów będzie także szeroka oferta praktyk, w instytucjach publicznych i prywatnych firmach. Wśród możliwych miejsc zatrudnienia znajdą się choćby instytucje kulturalne, wydawnictwa, mass media, administracja publiczna, firmy prywatne działające na obszarze Europy środkowo-wschodniej. 

Kadrę stanowią polscy i zagraniczni uczeni – specjaliści z różnych dziedzin, poruszający w toku studiów takie zagadnienia jak m.in.: migracje, nacjonalizm, etnografia, studia regionalne, historia dyplomacji, demografia, muzealnictwo, historia środowiskowa. Absolwenci – dodatkowo specjalizujący się albo w ścieżce historycznej, albo antropologicznej – mają być fachowcami w specyfice makroregionu, rozumiejącymi najważniejsze zjawiska charakterystyczne dla tej części świata na tle porównawczym.

Dołącz do studentów z Europy, Azji i Afryki i stań się częścią bezpłatnych studiów anglojęzycznych w samym centrum Krakowa! Zostały ostatnie wolne miejsca! Koniec rekrutacji – 13 września 2017.

www.ceestudies.historyczny.uj.edu.pl

kontakt: ceestudies@uj.edu.pl

Wystarczy się tylko zarejestrować: http://www.ceestudies.historyczny.uj.edu.pl/application-step-by-step

Czytaj więcej o:

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!