niedziela, 18 marca 2018 r.

Artykuły sponsorowane

Budowa hali magazynowej od A do Z

Dodano: 29 grudnia 2017, 00:47
Autor: Promocja

Budowa hali magazynowej to inwestycja, która swoim rozmachem i przeznaczeniem wymusza na budującym spełnienie szeregu warunków, które mają wpływ na sukces całego przedsięwzięcia. Trzeba bowiem pamiętać, że mnogość możliwości, jakie stają przed inwestorem sprawia, iż ich prawidłowy dobór może być nie tylko trudny, ale przede wszystkim ciążyć na dalszym okresie użytkowania hali magazynowej. O czym należy zatem pamiętać?

Materiał.


Czy można sobie wyobrazić drewnianą halę magazynową ? Oczywiście, że tak jednak czy będzie to konstrukcja praktyczna, użyteczna ? Niekoniecznie. Co za tym idzie oczywistym jest, że przed inwestorem stawiającym halę magazynową staje wybór pomiędzy dwoma podstawowymi materiałami budowlanymi, jakimi są beton i stal. Każdy z nich to zupełnie inne warunki budowy, a także odmienne cechy powstałej na ich bazie konstrukcji. Warto przy tym pamiętać, że to także samo przeznaczenie hali magazynowej będzie determinowało sposób jej wykonania.

Beton.

Betonowe, czy murowane hale magazynowe to przede wszystkim stabilność konstrukcji i solidność. Jednocześnie trzeba pamiętać, że konstrukcja osadzona na fundamentach będzie wymagała dłuższego czasu budowy, a jej ewentualna rozbudowa czy modernizacja będzie wiązała się ze stosunkowo sporymi nakładami. Tym samym warto zwrócić uwagę na potrzeby inwestora względem hali magazynowej. Pośpiech nie jest tutaj dobrym doradcą. Ponadto należy także zwrócić uwagę na to, że już samo ulokowanie konstrukcji na danej działce będzie wymuszało konieczność użycia danego materiału. Rodzaj podłoża, otoczenie działki, a także perspektywy rozwoju samej hali, jak i też okolicy mogą stanowić ważny elementy wskazujący na wykorzystanie danego materiału budowlanego.

Stal.

Konstrukcje stalowe posiadają cechę, która pozwala na zdecydowaną przewagę tego rodzaju budowli. Szybkość stawiania budynku opartego o elementy stalowe jest nieporównywalnie większa od tego, co może zaoferować beton. Co więcej trzeba pamiętać także o efektywności tego rodzaju materiałów. Stalowe hale magazynowe wykazują się bowiem o wiele większą elastycznością w zakresie ich rozbudowy, a nawet zmiany ułożenia względem granic działki. Co więcej także ewentualne usunięcie całej budowli będzie o wiele prostsze i szybsze.
Warto także pamiętać, że metalowe hale magazynowe to także:
- użytkowanie od razu po postawieniu,
- niski ciężar, co pozwala na ustawianie budowli na różnych rodzajach gruntu,
- odporność na działanie sił dynamicznych,
- szerokie możliwości rozbudowy lub zmniejszenia powierzchni hali magazynowej.
Źródło wiedzy:
http://www.wpip.pl/budowanie/

Czytaj więcej o:
radecki43
uster
Użytkownik niezarejestrowany
(3) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

radecki43
radecki43 (4 dni temu o 11:53) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Nie wiem jak ta firma o której piszecie, ale znajomy korzystał z usług Commercecon i wiem, że wyrobili się dwa dni przez określonym w umowie terminem realizacji, także poślizgu zero. Myślę, że poważna firma zrobi tak by się wyrobić, wiadomo czasami są sytuacje (głównie pogodowe) które prace utrudniają, ale stawianie hali tak czy siak idzie dość sprytnie. Znajomy stawiał hale dużo większą także tu ten jego czas realizacji będzie niewspółmierny, myślę, że warto skonsultować się telefonicznie z wykonawcą i dokładnie dopytać. Commercecon o którym wspominam zajmuje się także produkcją i współpracuje ze swoimi sprawdzonymi podwykonawcami także w ich przypadku idzie to naprawdę sprytnie. 
Rozwiń
uster
uster (4 dni temu o 10:57) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Ile w przypadku SOLIDHALE trwa budowa hali stalowej 20x30m? Interesuje mnie orientacyjny czas. Jesteśmy w fazie planów, ale chcemy przynajmniej etap tego planowania zorganizować w pełni na własną rękę.  Czy w przypadku takich inwestycji realne są jakieś poważniejsze poślizgi? 
Rozwiń
Gość
Gość (5 dni temu o 11:24) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
SOLID HALE znacie? Oni realizują takie projekty od A do Z, a wykonanie hali stalowej wymaga rzetelnego podejścia. Nie zlecenia się takich realizacji przypadkowym wykonawcom. To powinni być wykonawcy sprawdzeni, zweryfikowani, firmy, które realizują wiele takich projektów. Dbajcie o te kwestie, bo powierzenie wykonania realizacji komuś przypadkowemu może się fatalnie zakończyć.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (3)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!