Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Artykuły sponsorowane

27 października 2017 r.
14:29

Grupa Azoty PUŁAWY: Jesteśmy filarem rozwoju całego regionu

23 A A
27 października 2017 0:00
Jacek Janiszek
Jacek Janiszek

Rozmowa z Jackiem Janiszkiem, prezesem Zarządu Grupy Azoty PUŁAWY.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Jeszcze kilka lat temu pojęcie społecznej odpowiedzialności biznesu (CSR – od ang. Corporate Social Responsibility) funkcjonowało w ujęciu sponsoringowym i kojarzyło się z działalnością filantropijną. Teraz się to nieco zmieniło.

– Tak, dziś CSR to przede wszystkim sposób myślenia o biznesie, jest to zupełnie inna filozofia podejścia do spraw firmy i jej funkcjonowania. Obszar ten w Grupie Azoty PUŁAWY jest oczywiście ściśle powiązany z działalnością biznesową, jesteśmy bowiem firmą odpowiedzialną w całym łańcuchu wartości – zaczynając od ładu organizacyjnego, poprzez kwestie pracownicze, bezpieczeństwo w miejscu pracy, przestrzeganie praw człowieka i kodeks etyki. Odpowiadamy za produkcję, minimalizowanie wpływu naszej działalności przemysłowej na środowisko, racjonalne zużycie surowców naturalnych i zagospodarowanie odpadów. Ponadto jako jeden z dwóch dużych ośrodków przemysłowych na Lubelszczyźnie, funkcjonujemy w ogromnym systemie powiązań m.in. z podwykonawcami i dostawcami – w tym kontekście nasz CSR rozumiemy jako odpowiedzialne podejście do realizowanych zleceń, terminowe płatności i dbanie o interesy naszych partnerów w biznesie.

Grupa Azoty PUŁAWY prowadzi swoją działalność biznesową na skalę globalną, ale nie zapomina o działaniach lokalnych.

– Prowadzimy stały dialog z interesariuszami naszej spółki, lokalnymi władzami i mieszkańcami, realizując wspólne projekty na zasadzie partnerstwa. Grupa Azoty PUŁAWY jako krajowy lider branży nawozowo-chemicznej, jedna z największych firm Polski wschodniej jest filarem wspierającym rozwój całego regionu. Czujemy spoczywającą na nas odpowiedzialność i próbujemy sprostać oczekiwaniom lokalnej społeczności, dlatego jesteśmy bardzo zaangażowani na Lubelszczyźnie, która jest naszą małą Ojczyzną. Wspieramy wydarzenia o charakterze sportowym, kulturalnym, ale także mające na celu ochronę zdrowia, współpracujemy z instytucjami społecznie użytecznymi. Jako firma polska, pracująca od pokoleń i dla pokoleń Polaków, realizujemy program, mający na celu pielęgnowanie polskości i podtrzymywanie narodowej tradycji pn. „Warto być Polakiem”. Zgodnie z naszą polityką społeczno-sponsoringową wspieramy głównie inicjatywy lokalne, a także te aktywności, z których nasz region może być dumny, z którymi mogą się utożsamiać nasi pracownicy, istotne z punktu widzenia naszego poczucia społecznej odpowiedzialności. Korzyścią jest w tym przypadku zawsze zaufanie społeczne i przywiązanie do naszej marki. Z dumą wspieramy polski sport. Dla nas to nie tylko korzyści marketingowe i większa rozpoznawalność. To satysfakcja, że możemy przyczynić się do rozwoju i sukcesów sportowców, którym kibicują nasi pracownicy, społeczność lokalna, a niekiedy cała Polska. Dziś niewiele rzeczy tak nas jednoczy jak sukcesy naszych sportowców. Budujemy w ten sposób dobre emocje wokół naszej spółki, bo biznes to także odpowiedzialność za ludzi, za otoczenie, za przyszłość. To wszystko wynika to z filozofii naszego działania, w której silnie zakorzeniony jest duch odpowiedzialności społecznej.

Mówi się, że największą wartością firmy są jej pracownicy?

– W Grupie Azoty PUŁAWY zatrudniamy blisko 3400 osób. Naszym priorytetem jest przede wszystkim zapewnienie im bezpiecznego i godnego miejsca pracy. Dbamy o poziom satysfakcji pracowników, poczucie bezpieczeństwa i zdrowie. Wiedza, doświadczenie, motywacja naszej załogi, jak również umiejętność współpracy wpływają na nasze wyniki, przekładają się na sukcesy doceniane przez rynek i inwestorów. Dlatego rozwijamy naszą kadrę poprzez system szkoleń oraz wspieranie indywidualnego dokształcania na uczelniach wyższych. Jesteśmy firmą wielopokoleniową, można powiedzieć, że rodzinną. Pracują u nas całe pokolenia puławian, mamy wiele małżeństw wśród pracowników, zapewniamy im bogaty pakiet socjalny i prywatną opiekę medyczną. Szczególną opieką otaczamy emerytów – mamy około 2 tysięcy aktywnych emerytów, z którymi jesteśmy w kontakcie, co roku przekazujemy im świąteczne bony, organizujemy Bal Seniora, wspieramy finansowo ich wypoczynek czy wyjazdy do sanatorium, wyjścia do kina, na basen, udzielamy pożyczek mieszkaniowych. Myślę, że jesteśmy jednym z najlepszych pracodawców w regionie lubelskim.

Przed Grupą Azoty PUŁAWY nowe wyzwania?

– Tak, ponieważ na początku czerwca zadeklarowaliśmy gotowość do realizacji Agendy 2030 ONZ. To 17 Celów Zrównoważonego Rozwoju dla Świata, podpisane przez ponad sto głów państw i szefów rządów, a także przedstawicieli różnych religii, biznesu i społeczeństwa obywatelskiego. W Polsce implementacją i promocją Agendy 2030 zajmuje się Ministerstwo Rozwoju, a Grupa Azoty PUŁAWY aktywnie włącza się w realizację Strategii na Rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju przygotowanej przez Wicepremiera Mateusza Morawieckiego. Z dumą mogę stwierdzić, że, pomimo iż działamy w przemyśle chemicznym, jesteśmy polską firmą o zasięgu globalnym i przyczyniamy się do osiągnięcia większości ustanowionych Celów. Swoją postawą możemy się przyczynić choćby do zwiększenia bezpieczeństwa żywnościowego i ograniczenia głodu na świecie. Zrównoważony rozwój w Grupie Azoty PUŁAWY osiągaliśmy przez lata, kierując się nie tylko maksymalizacją zysku, ale także zarządzaniem wpływem naszej działalności na otoczenie. Stoimy na stanowisku, że spełnianie wymogów to nie wszystko. Staramy się zawsze robić znacznie więcej, bez względu na to, czy obszar dotyczy odpowiedzialnej produkcji, wpływu na środowisko, bezpieczeństwa naszych pracowników czy zarządzania łańcuchem dostaw. Zarządzanie to robienie rzeczy we właściwy sposób, przywództwo to robienie tych właściwych rzeczy.

Dziękuję za rozmowę.

Pozostałe informacje

Koncert muzyki cygańskiej w Hades Szerokiej
28 kwietnia 2018, 20:00

Koncert muzyki cygańskiej w Hades Szerokiej 1 0

Co Gdzie Kiedy. W sobotę, 28 kwietnia o godz. 20 w Hades Szerokiej (ul. Grodzka 21) odbędzie się koncert muzyki cygańskiej.

Korupcja w lubelskim szpitalu? Pieniądze i pobyt w domku letniskowym. Są zarzuty

Korupcja w lubelskim szpitalu? Pieniądze i pobyt w domku letniskowym. Są zarzuty 2 1

Dwie osoby usłyszały prokuratorskie zarzuty w śledztwie dotyczącym korupcji w szpitalu wojskowym w Lublinie. Chodzi o ustawianie przetargów na zakup urządzeń. Łapówką miały być pieniądze i pobyt w domku letniskowym.

Ranking Studiów Inżynierskich: Jakie miejsca zajęły lubelskie uczelnie?

Ranking Studiów Inżynierskich: Jakie miejsca zajęły lubelskie uczelnie? 0 1

Lubelskie uczelnie nie trafiły na czołowe miejsca nowego Rankingu Studiów Inżynierskich przygotowanego przez fundację Perspektywy.

Przed sztangistami Orląt Łuków II runda Drużynowych Mistrzostw Polski

Przed sztangistami Orląt Łuków II runda Drużynowych Mistrzostw Polski 0 0

W Łukowie rozegrana zostanie druga runda drużynowych Mistrzostw Polski. Przeciwnikami gospodarzy miejscowych Orląt w grupie 3 będą CLKS Mazovia Ciechanów i KS Klimat Łapy

WpółDrogi Festival w Kazimierzu Dolnym [program]
28 kwietnia 2018, 20:00

WpółDrogi Festival w Kazimierzu Dolnym [program] 2 0

Co Gdzie Kiedy. Fundacja Rozwoju Kultury ArtBiz zaprasza do Kazimierza Dolnego na drugą edycję festiwalu WpółDrogi Festiva, która odbędzie się w dniach 28 kwietnia - 5 maja w zjawiskowym wnętrzu Dawnej Synagogi w Kazimierzu (ul. Lubelska 4).

Koncert Tribute to Ella Fitzgerald w Akwarela Cafe
28 kwietnia 2018, 20:00

Koncert Tribute to Ella Fitzgerald w Akwarela Cafe 0 0

Co Gdzie Kiedy. Akwarela Cafe (Rynek 6) zaprasza na wyjątkowy koncert Tribute to Ella Fitzgerald w wykonaniu Ani Michałowskiej i Michała Iwanka. Wydarzenie odbędzie się 28 kwietnia o godz. 20.

Zaprojektuj logo festiwalu muzycznego w Białej Podlaskiej

Zaprojektuj logo festiwalu muzycznego w Białej Podlaskiej 0 0

We wrześniu w Białej Podlaskiej odbędzie się Festiwal Dziedzictwa Narodowego im. Bogusława Kaczyńskiego. Bialskie Centrum Kultury ogłosiło właśnie konkurs na logo tego wydarzenia.

10-letnia dziewczynka jechała na rowerze. Uderzył w nią kierowca mazdy
galeria

10-letnia dziewczynka jechała na rowerze. Uderzył w nią kierowca mazdy 27 7

Do wypadku doszło przed godz. 15 na skrzyżowaniu ul. Wyszyńskiego z Niepodległości w Świdniku.

Ancestors Legacy: Edycja Mieszka 1 na premierę (wideo)
film

Ancestors Legacy: Edycja Mieszka 1 na premierę (wideo) 2 0

Polska gra, w której możemy grać Słowianami, doczekała się specjalnej polskiej wersji. Co znajdziemy - i to już 22 maja w Ancestors Legacy: Edycja Mieszka 1?

Stypendia u progu sportowej kariery. Otrzyma je 327 osób [zdjęcia]
galeria

Stypendia u progu sportowej kariery. Otrzyma je 327 osób [zdjęcia] 0 0

327 osobom z regionu przyznano wczoraj stypendia sportowe. Z budżetu województwa lubelskiego otrzymają oni blisko 900 tys. zł.

Eksplozja w Świdniku. Nie żyje mężczyzna, który miał podpalić swoją dziewczynę
galeria

Eksplozja w Świdniku. Nie żyje mężczyzna, który miał podpalić swoją dziewczynę 31 8

Nie żyje 29-letni Damian K. – podejrzewany o doprowadzenie do tragicznej w skutkach eksplozji, w jednym z mieszkań w Świdniku. Jego znajoma, ranna w wybuchu, zmarła później w szpitalu. 29-latek również był ciężko ranny.

Radny PiS obawia się czy prezydent Żuk "nie ma demencji". Apeluje o badania lekarskie

Radny PiS obawia się czy prezydent Żuk "nie ma demencji". Apeluje o badania lekarskie 56 52

O poddanie Krzysztofa Żuka badaniom lekarskim apeluje miejski radny Tomasz Pitucha, przewodniczący klubu radnych PiS w Radzie Miasta.

Żuk skomentował wybór kandydata PiS na prezydenta. Twierdzi, że nie zna dobrze Sylwestra Tułajewa

Żuk skomentował wybór kandydata PiS na prezydenta. Twierdzi, że nie zna dobrze Sylwestra Tułajewa 1 43

– Jestem gotowy do merytorycznej debaty z każdym kandydatem PiS na prezydenta Lublina – mówi prezydent Krzysztof Żuk

Dr Radosław Starownik dyrektorem szpitala przy Jaczewskiego

Dr Radosław Starownik dyrektorem szpitala przy Jaczewskiego 2 3

Dr n.med. Radosław Starownik został dyrektorem szpitala klinicznego nr 4 w Lublinie. – Członkowie komisji konkursowej po zapoznaniu się z przedstawioną przez niego koncepcją uznali, że spełnia ona wymagania rektora Uniwersytetu Medycznego, stawiane kandydatowi na to stanowisko – mówi Włodzimierz Matysiak, rzecznik Uniwersytetu Medycznego w Lublinie

The Dumplings, Kamp!, Smolik i Kev Fox na KULturaliach 2018 w Lublinie
koncerty
film

The Dumplings, Kamp!, Smolik i Kev Fox na KULturaliach 2018 w Lublinie 42 3

KULturalia to ostatnia z imprez, jakie odbędą się w ramach tegorocznych Lubelskich Dni Kultury Studenckiej. 24 i 25 maja swoje koncerty na pl. Teatralnym zorganizują studenci Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium
Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.