piątek, 23 lutego 2018 r.

Artykuły sponsorowane

Happy Wheels – trochę rozrywki w zimowe wieczory

Dodano: 20 listopada 2015, 10:45

Wiele pojazdów do wyboru, bardzo ciekawe plansze, a do tego mnóstwo (czasem dość brutalnej) zabawy, to gwarantowane rzeczy, które każdy ujrzy wchodząc do wspaniałego świata Happy Wheels, czyli gry przeglądarkowej bijącej dzisiaj rekordy popularności.

Do jakiej kategorii gier można zakwalifikować Happy Wheels? Ciężko określić to jednoznacznie. Z pewnością jest to pewnego rodzaju gra zręcznościowa, gdyż kierowanie różnymi pojazdami przysparza wiele problemów, a nierówny teren na planszach tylko wszystko komplikuje. Dla innych będzie to gra w klimacie horroru, choć z dużą dawką humoru, gdyż postać zasiadająca w różnych pojazdach może się, dosłownie, rozczłonować na części pierwsze jeśli nie zadbamy o jej bezpieczeństwo.

Twórcy gry Happy Wheels, w którą możecie zagrać pod tym linkiem, postawili jednak przede wszystkim na wspaniałą rozrywkę, dlatego fizyka jazdy nie zawsze odzwierciedla rzeczywistość, ale przecież o to w tym wszystkim chodzi i to właśnie dodaje dodatkowego smaczku takim grom. No dobrze, zacznijmy więc od tego o co w ogóle chodzi w tej grze. Przede wszystkim początkowo mamy bowiem do wyboru kilka postaci z paroma pojazdami, na których się poruszają. Jest to między innym facet na rowerze, gość poruszający się Segway’em, mocno przerośnięta kobieta na wózku elektrycznym z zakupami, a nawet starszy pan w obdartych ubraniach na wózku inwalidzkim, który (uwaga!) posiada turbo doładowanie! Początkowy wybór postaci i pojazdów do kierowania nie jest zbyt duży, ale wraz z osiąganiem kolejnych poziomów w grze możemy odkrywać kolejne wspaniałe pojazdy i na nowo cieszyć się swoją grą.

Do wyboru mamy także wiele plansz, po których przyjdzie nam się przejechać, a cel gry jest z pozoru prostu. Zaczynamy jazdę w pewnym punkcie i musimy dojechać do mety. Po drodze spotkają nas nie tylko przeszkody terenowe, ale także niebezpieczne pułapki w postaci bomb, ścian z kolcami, przeszkód do przewrócenia, wyskoczni, a nawet innych postaci, które będą próbowały odciąć nam ręce lub nogi. W ten właśnie sposób dotarliśmy do tego co najciekawsze w tej grze, a dziać się może, oj może.

Podczas jazdy po planszy możemy niefortunnie spaść po wyrzuceniu w górę, najechać na minę, kolce lub uderzyć głową w sufit. Każde takie niepowodzenie może tragicznie skończyć się dla naszego bohatera. Oderwie mu nogę lub rękę, będzie solidnie krwawił, z nerwów straci głowę, a na pojeździe może pozostać nawet jedynie tułów. Nasze pojazdy są sterowalne tak długo, jak długo jakiś fragment postaci znajduje się w nim lub na nim, i brzmi to makabrycznie i nieprawdopodobnie, ale w rzeczywistości tej gry jest naprawdę zabawne.

Samo sterowanie jest niezwykle proste. Po planszy poruszamy się bowiem standardowo strzałeczkami na klawiaturze. Warto mieć także jeden palec na spacji, gdyż po jej naciśnięciu pojazdy uruchamiają swoje ukryte dopalacze i zaczynają naprawdę ostro gnać po planszy. Istnieje także opcja zejścia z pojazdu, do czego służy klawisz „z”, a także zresetowania poziomu poprzez naciśnięcie „r”. Wbrew pozorom reset może być tutaj często wykorzystywaną opcją. Jeśli z naszego bohatera nie zostanie już nawet plamka krwi to wózek sam w sobie nie będzie jechał, a więc poziom trzeba zresetować.

Oczywiście tak samo jak możemy odblokowywać kolejne pojazdy i postacie, tak też z biegiem czasu rośnie nam liczba lokacji, na który przyjdzie się nam zmierzyć z przeciwnościami losu, a niektóre z tych plansz są naprawdę zakręcone. Gra dostarcza mnóstwo frajdy i, choć na pierwszy rzut oka zdaje się być brutalna, to tak naprawdę jest to duża dawka śmiechu, jednak oczywiście Happy Wheels nie powinna być uruchamiana przez najmłodszych. Podstawowym wyznacznikiem naszego zaawansowania w grze jest czas, gdyż każdą lokację musimy przejechać w jak najszybszym czasie, jeśli w ogóle uda nam się dotrzeć do tej mety w jednym kawałku, co rzadko się zdarza.

Grę Happy Wheels można bez problemu odnaleźć na stronie internetowej Poki.pl, która ma dla swoich użytkowników oczywiście o wiele więcej propozycji zabawnych, wciągających i przyjemnych gier przeglądarkowych. Tego typu gry idealnie sprawdzają się jako zapychacz czasu w każdej wolnej chwili i są świetne na obecną porę roku, kiedy zbliżają się długie, zimowe wieczory, podczas których często się nudzimy. Gra nie wymaga żadnej instalacji, co z pewnością stanowi jej bardzo dużą zaletę. Wystarczy komputer i przeglądarka internetowa.

Czas więc wybrać swój ulubiony pojazd i ruszać do mety… oczywiście nie tracąc przy tym kończyn lub głowy !

Czytaj więcej o:

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!